Донедавна роботодавець, створивши нове робоче місце, міг отримувати відшкодування витрат на оплату праці осіб, працевлаштованих за направленням служби зайнятості.
1 січня 2013 року набрав чинності Закон України "Про зайнятість населення", яким передбачене стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, шляхом виплати компенсації роботодавцю.
Так, роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця виплачував їм заробітну плату в розмірі не менше, ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження заробітної плати на рівні не меншому, ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу щомісяця за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених у бюджеті Пенсійного фонду України, компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.
На сьогодні також уже діє Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — Порядок), який визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця, тобто реалізовано дію ст. 26 та частини другої ст. 27 Закону України "Про зайнятість населення".
У Законі термін «нове робоче місце» вживається в значенні: нове робоче місце – робоче місце, яке створене у зв'язку із створенням нового суб'єкта господарювання (крім того, що створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок та вмінь працівника.
У Порядку термін "компенсація" означає відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого відповідно до частини п'ятої статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням служби зайнятості на нове робоче місце зареєстрованого безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений.
Терміни "зареєстрований безробітний", "нове робоче місце", "молодь", "перше робоче місце", "роботодавець", "суб'єкти малого підприємництва" вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про зайнятість населення", "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" та Господарському кодексі України.
Шановні роботодавці!
Звертаємо вашу увагу на те, що:
право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних з таких категорій громадян:
Також право на компенсацію має роботодавець, який є суб'єктом малого підприємництва та який працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше, ніж на два роки за направленням служби зайнятості.
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.
Просимо роботодавців взяти до відома, що компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець:
- має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
- визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.
Роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного на нове робоче місце, протягом двох місяців з дня працевлаштування подає центру зайнятості заяву та інші відповідні документи для отримання компенсації.
Як бачимо, із набуттям чинності нового Закону України "Про зайнятість населення" можливості скористатися державною підтримкою з мінімальними зусиллями з'явилися у багатьох роботодавців. Отримати компенсацію зможе кожен, чия діяльність відповідає вимогам і хто працевлаштує безробітних за направленням служби зайнятості.
Ковельський міськрайонний центр зайнятості запрошує головних партнерів служби зайнятості-роботодавців до подальшої співпраці, від якої залежить працевлаштування, організація професійного навчання безробітних, громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, укомплектування кадрами підприємств та організацій.
Новий Закон — крок держави до врегулювання попиту та пропозиції робочої сили. Він захищає як інтереси роботодавців, так і людини праці, котра, втративши роботу, не залишиться сам на сам із проблемою безробіття.
Ганна Ващук,
заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Ковельського міськрайонного центру зайнятості.
Залишити коментар