Діти з особливими потребами, особливі діти, діти з обмеженими можливостями… Вони просто діти. Багато з них можуть навчатися і працювати. І точно можемо сказати, що батьки кожної дитини хочуть бачити її щасливою і знати, що вони зробили все можливе і неможливе для цього. Таким дітям потрібне своєчасне лікування і постійна реабілітація. А їх батькам – підтримка.
Діти з обмеженими можливостями обмежені у всьому. Для них двері звичайних садка чи школи зачинені. Тому виникає запитання: де ж проводити свій час таким дітям, здобути основні навички самообслуговування, як навчитись жити у цьому суспільстві? Відповіддю на поставлені питання було створення Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля.
З метою комплексної реабілітації дітей-інвалідів Центр здійснює ряд заходів. З педагогічної реабілітації використовуються корекційні заняття з використанням альтернативних (допоміжних) методів спілкування; елементи керованого навчання з дітьми-інвалідами з ДЦП; танцювальна, музична та рухова терапія; казкотерапія та заняття з використанням комп'ютерної техніки.
З соціальної реабілітації проводяться навчання дитини-інваліда основним соціальним навичкам; соціально-середовищна реабілітація (пристосування дитини-інваліда до самостійного життя); соціально-побутова реабілітація (виховання навичок використання інформації, знань в побуті); здійснення заходів з культурно-масової роботи, участь у святах, розвагах, конкурсах; виховання адекватної поведінки (ігротерапія, бібліотерапія, поведінкова терапія).
Здійснюються заходи з фізичної реабілітації, зокрема, виявлення фізичних можливостей дитини, лікувальна фізкультура, масажі та масаж з аромомаслами, фізіотерапевтичні процедури (враховуючи нозології), танцювально-рухова терапія, аромотерапія та фітотерапія.
Фахівцями проводиться діагностика кожної дитини-інваліда, яка отримує реабілітаційні послуги в Центрі. По кожній дитині ведеться реабілітаційна документація. У зв'язку з тим, що кожна дитина-інвалід, яка відвідує Центр, має декілька нозологічних форм захворювань, в роботі спеціалістів переважає індивідуальна робота з дітьми, вчать дітей працювати в підгрупах, окремі види занять проводяться групами.
Велика увага приділяється заняттям, які спрямовані на розвиток дрібної моторики і координації рухів, розумових здібностей, мовлення, пам'яті, логічного мислення та розширення світогляду дітей. Здобуті вміння декламувати віршики, співати пісні та танцювати вихованці Центру мають можливість продемонструвати під час проведення різних святкових та урочистих заходів.
Центр має кімнату, де красуються виставки творчих робіт дітей з особливими потребами. Радують і водночас дивують око малюнки, аплікації, вироби з бісеру, з дерева і ниток та ін. Дивлячись на таку красу, розумієш, що й справді, якщо людина в чомусь обмежена фізично, то вона обов'язково чимось наділена духовно. Лише велика і добра дитяча душа здатна творити таку неземну красу.
Фахівці центру допомагають дітям та їх батькам долати труднощі, пов'язані з хворобою, розвивають уміння розв'язувати повсякденні проблеми та здатність оптимістично сприймати життя. Це – наче другий дім, де діти з обмеженими можливостями знаходять розуміння, любов та дружбу, яких їм, як правило, бракує серед здорових ровесників.
Діти потребують не тільки щоденної любові, уваги та турботи, а й вирішення цілком реальних матеріальних питань – постійного догляду, побутового та медичного обслуговування.
Віримо у Вашу небайдужість та закликаємо разом з нами проявити милосердя й простягнути руку допомоги! Посильна допомога кожного з нас зробить життя дітей-інвалідів більш здоровим та радісним, додавши відчуття любові та потрібності замість самотності і жалю.
Сподіваємось на підтримку благодійників та спонсорів. Ми закликаємо організації, підприємства та всіх небайдужих людей загальними зусиллями допомогти нашим дітям, оточити їх любов'ю і турботою.
Будемо вдячні за будь-яку допомогу!
Наші реквізити:
Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля
Ідентифікаційний код за ЄДПРОУ - 37789003
МФО - 803014 Ковельське УДКСУ Волинської області
Благодійний рахунок – 35426005007994.
Марія КИСЛЯК,
директор Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів
м. Ковеля.
Залишити коментар