Нещодавно група волонтерів з Волинського обласного комітету Товариства Червоного Хреста України побувала в м. Мшані Дольній (Республіка Польща) на тренінгу-навчанні в рамках програми польсько-американського фонду свободи "Перетворення в Регіони" – РІТА.
Участь у тренінгу взяли 20 волонтерів – це молоді, перспективні вчителі з міст і районів області.
Супроводжували групи волонтерів Червоного Хреста провідний спеціаліст обласного комітету ТЧХ України Т. М. Гаврилюк, голова Луцького міського комітету ТЧХ України Н. С. Столярчук, голова Турійського районного комітету ТЧХ України Н. В. Степанюк, голова Володимир-Волинського районного комітету ТЧХ України Л. М. Захарчук. Керівником групи було призначено автора цих рядків.
Директор Люблінського відділу окружного Польського Червоного Хреста Матвій Будка і його заступник Івона Кмак гарно зустріли представників із Волині і розмістили на базі відпочинку Червоного Хреста, яка розташована в мальовничих горах – Бескідах.
Щодня для волонтерів проводились заняття та тренінги із надання першої невідкладної допомоги за новою програмою для дітей молодшого віку (4 - 9 років) "Супер Білочка", а також за програмою "Рятівник".
В основі нової програми "Супер Білочка", яку колеги привезли в Україну, -- методи особистої гігієни малюків, правила дорожнього руху, рекомендація щодо того, як поводитись в тих чи інших ситуаціях, коли і як треба одягатись та ін. Планується запровадження цієї програми у шкільних таборах відпочинку, реабілітаційних центрах, а в перспективі – у дитячих садочках області.
Польські червонохресні друзі влаштували для волинян гарний відпочинок. Ми побували в м. Кракові, відвідали там старе місто, історичний Вавельський замок, де жили і коронувались королі, похований Лех Качинський із дружиною. Там же, в Кракові, зустрілись з керівництвом Польського Червоного Хреста, налагодили дружні стосунки.
Слід відзначити те, що в Республіці Польща Червоний хрест не "виживає" за рахунок червонохресних марок (як у нас). Тут запроваджена державна програма, де з кожної заробітної плати працюючих поляків вираховується 1% "на бідність". Ці кошти виділяються на реалізацію програм Червоного Хреста. До речі, марки також існують, але лише – як спонсорська допомога членів Червоного Хреста.
Відвідали волонтери і м. Закопане, побували у горах Татрах, помилувались засніженими височинами та долинами, всіяними розквітлими крокусами. Відвідали багато інших мальовничих міст Республіки Польща.
Цікава робота, зустрічі, відпочинок, гарні враження і бажання творити добро, бути гуманними і милосердними в ім'я людини – от що привезли із собою учасники цієї незабутньої подорожі. А, головне, вкотре переконались, що Червоний Хрест не має кордонів.
Людмила СТАХОРСЬКА,
голова Ковельської районної організації Товариства Червоного Хреста України.
Залишити коментар