Із початком літніх шкільних канікул Уряд на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича посилив контроль за реалізацією державних програм із розвитку фізичної культури і спорту серед дітей, організації молодіжного дозвілля та утвердження здорового способу життя.
Глава держави та Кабмін закликають підлеглих чиновників, педагогів і батьків дітей не прогаяти виграшну пору – нинішнє погоже літо, яке дає змогу просто неба зміцнити тіло та дух наших дітей, майбутнього нації.
"Не шкодуйте власних сил, грошей і часу заради здоров'я нащадків, – зазначає Віктор Янукович. – Пам'ятаймо: ми робимо стратегічну інвестицію в тих, хто будуватиме і розвиватиме Україну практично до кінця ХХІ століття".
Згідно із Президентськими дорученнями, головним завданням причетних до дитячого виховання є чітка організація літнього оздоровлення та фізичного виховання. Потрібно залучати молодь до занять спортом, відволікти дітей від комп'ютерів і телевізорів, подекуди спонукаючи їх власним прикладом. Тим більше, що влада створила хороші умови для масового спорту й для досягнення професійних спортивних звершень.
Скажімо, нині на Волині діти мають можливість тренуватися в 43 дитячо-юнацьких спортивних школах. Поміж них є три спеціалізовані дитячо-юнацькі школи олімпійського резерву, де відточують майстерність професіонали.
– У спортивних відділеннях ДЮСШ та СДЮШОР займається майже 12 тисяч волинських учнів, що сягає понад 10 відсотків від загальної кількості школярів області, – розповіла начальник обласного управління у справах сім'ї, молоді та спорту Галина Карнаухова. – Дітей розвивають 486 тренерів-викладачів, серед яких 318 штатних.
У цих спортивних школах наші діти опановують 26 видів спорту, зокрема, 18 олімпійських та 8 неолімпійських. Тобто, футбол, волейбол, баскетбол, теніс, біг, стрибки, спортивне орієнтування, шахи, стрільба, гребля – на будь-який смак. Аби лишень дитина жадала займатися спортом. А в їхніх батьків було розуміння того, що без фізичного виховання дитя зростатиме кволим.
Оскільки Національний стратегічний план дій, насамперед, покликаний гартувати дітей із дитсадків, шкільної та студентської парт, то й особливу увагу влада приділяє спортивним секціям. Наприклад, як розповіли в прес-службі облдержадміністрації, в навчальних закладах Волині сьогодні функціонують майже 640 спортивних клубів. Понад шість сотень – у школах, 19 – при ПТНЗ. Загалом ці спортивні секції відвідує понад 32 тисячі волинських дітей.
Притім, молодь не полишає займатися спортом після закінчення школи чи училища. Більшість продовжує тренуватися, наприклад, у 13-ти діючих на Волині Центрах фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх". Їх не бракує: по одному діють у Луцьку, Ковелі, Нововолинську, Володимирі-Волинському, Ківерцях, Камені-Каширському, Горохові, Берестечку, Устилузі, Любомлі, Рожищі та в селі Хобултова Володимир-Волинського району.
Окрім цього, до послуг волинян – 1732 спортивні майданчики, близько 550 міні-стадіонів із вмонтованими тренажерами, 443 спортивні зали, 379 футбольних полів, 270 комплексів для фізично-оздоровчих занять – понад сотню з них обладнані тренажерами. Заодно краяни можуть займатися спортом на 31 стадіоні, 15 тенісних кортах, у семи плавальних басейнах…
– Ми не зупинилися на досягнутому, щороку збільшуємо кількість спортивних майданчиків і споруд. А діючі комплекси капітально ремонтуємо, де потрібно – перебудовуємо, розширюємо, – розповіли в обласному управлінні у справах сім'ї, молоді та спорту. – Наприклад, торік за рахунок бюджетних і позабюджетних коштів модернізовано матеріально-технічні бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл №1 та №2, СДЮШОР із плавання в Луцьку, спортивних школах Рожищенського, Ратнівського, Шацького, Горохівського та Луцького районів.
Повністю оновлено приміщення Ковельської комплексної ДЮСШ, де капітально відремонтовано ігровий спортзал, дві роздягальні, велику ванну басейну.
Варто наголосити на масштабному ремонті приміщення обласної ДЮСШ в Луцьку – головної комунальної спортивної споруди області, в якій проводяться не лише місцеві офіційні змагання, але й заходи всеукраїнського і міжнародного рівнів.
– Торік при загальноосвітніх школах області, зокрема, у сільській місцевості проведено низку капремонтів і добудов спортивних залів, – каже начальник облуправління сім'ї, молоді та спорту Галина Карнаухова. – Оновлені споруди відтепер додають сил і здоров'я дітям Ковельського, Ківерцівського, Старовижівського, Луцького, Камінь-Каширського, Шацького, Горохівського, Володимир-Волинського, Любешівського, Турійського районів.
Три нові спортмайданчики зі штучним покриттям з'явилися й у містах – Луцьку та Ковелі. На ремонтні роботи, реконструкцію та будівництво нових спортивних споруд в області минулого року використано понад 15 млн. грн. Із них 8 мільйонів 364 тисячі виділив Державний бюджет, а 4 млн. 871,5 тис. грн. затратили з обласної скарбниці".
До слова, влада продовжує розпочате й нинішнього року. Триває облаштування бігових доріжок з синтетичним покриттям стадіону "Колос" у селищі Любешові, не припиняють ремонт й інших спортивних арен області.
Михайло Павлюк.
Залишити коментар