Директор Волинського обласного центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" Володимир Новосад розмови із журналістами не уникає. Навіть більше: незважаючи на те, що Володимира Петровича того дня чекали невідкладні справи, він таки знайшов можливість для спілкування. Та й пояснював це дуже просто: досягнень у них вдосталь, тож хочеться, аби про це дізналося і зацікавилося якомога ширше коло людей.
– "Спорт для всіх" – бюджетна організація, яка проводить фізкультурно-оздоровчу і спортивну роботу серед населення за місцем проживання та в місцях масового відпочинку. Це – теоретично. Звісно, хотілося б почути, як такі постулати реалізовують на практиці і наскільки це потрібно людям?
– Розповім, із чого взагалі ми починали, адже чимала частина населення ще й досі плутає нашу установу з іншими профільними.
Тож "Спорт для всіх" виник після реформування державних підприємств. Раніше таку функцію виконували РЖКП, відповідні фахівці були на держпідприємствах. Згодом майже всюди такі посади скоротили. Але питання, як підняти рівень масової фізичної культури населення, з часом постало особливо гостро.
Тож у 2003 році завдяки ініціативності тодішнього Прем'єр-міністра, нинішнього Президента України Віктора Януковича, створили такі центри. Зокрема, і на Волині. І, знаєте, приємно зазначити, що ефективність нашої роботи нині напрочуд висока.
Нам же довелося розпочинати майже з нуля. А зараз можемо похвалитися: в області діє сім центрів організації "Спорт для всіх". Це і районного, і міського значення. Зважаючи на те, що Волинь – область сільськогосподарська, ведеться робота над створенням відділень у селах.
– Але ж для цього необхідні хоча б якісь приміщення, спортивні бази, фахівці, котрим потрібно платити заробітну плату…
– Звісно, в першу чергу, ми беремо до уваги й такі моменти. А щодо спеціалістів, то наші люди часто працюють на половину окладу. Чесно кажучи, і тут, на рівні області, зарплата у фахівців, як і в мене особисто, невисока. Але річ не в цьому: хто любить спорт, знайде можливість ним займатися і віддаватиметься сповна.
– Я теж переконана, що виконувати роботу, яку любиш, то вже щастя. Але ж…
– Наша обласна структура безпосередньо підпорядковується управлінню у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації, тож від них отримуємо фінансування. Принагідно хочу їм подякувати, адже кошти завжди надходять вчасно. Маємо у користуванні автомобіль, який для нас – просто необхідність.
– Це означає, що Ви часто працюєте на виїзді. Тож де найчастіше можна побачити, як фахівці організації "Спорт для всіх" прищеплюють волинянам любов до занять фізичною культурою та спортом?
– Нещодавно стартувало "Олімпійське літо". Це – традиційні розважальні заходи, які ми проводимо у пришкільних таборах. Постійно організовуємо спартакіаду серед малечі, фестивалі і спартакіади для ветеранів, держслужбовців.
Поряд з цим у наших центрах створюються клуби за місцем проживання. Вони діють за старою системою, досі є, хоч і старенькі, але все ж спеціальні приміщення. Їх потрохи ремонтуємо.
Маємо чим пишатися: у Володимирі-Волинському діє досить потужний центр "Спорт для всіх" – найкращий в Україні. Досить гарний міський центр є у Ковелі. Крім того, що близько 300 діток мають можливість там займатися, вони ще й постійно їздять оздоровлюватися у Німеччину. Все це – у рамках співпраці, тож батькам тієї малечі взагалі за це не доводиться платити. Серед таких щасливчиків – переможці обласних та всеукраїнських змагань.
Ви ж знаєте, що одне із завдань Президента України Віктора Януковича – модернізація спортивних майданчиків. Щодо цього варто зазначити: гарна робота ведеться в освітянських установах, певні проблемні питання виникають у закладах профтехосвіти.
Але результати є: незважаючи на труднощі, протягом 10 років на Волині вдалося збудувати 36 майданчиків зі штучним покриттям. Минулого року звели таких два. Один – у Ковелі, другий – в луцькій школі № 1. Це – за спонсорські кошти.
Взагалі, ми постійно шукаємо додаткове фінансування. Назву для порівняння цифру: ми залучили 918 тисяч бюджетних коштів і 1 млн. 811 тис. грн. – спонсорської допомоги.
– Володимире Петровичу, Ви ще на початку розмови запевняли, що Волинському центру "Спорт для всіх" є чим пишатися. Тож розкажіть про найвищі досягнення: маю на увазі перемоги та участь Ваших спортсменів на всеукраїнському та міжнародному рівнях.
– Приємно відзначити, що кожного року наші особисті результати лише кращі. Звісно, то, в першу чергу, завдяки невтомній праці людей. І, звичайно, важливим є те, що фінансування щороку збільшується. Держава нині зі свого боку робить все можливе, аби наші люди мали змогу займатися спортом.
На різноманітних змаганнях всеукраїнського рівня наша команда постійно здобуває призові місця. Три роки поспіль ми були найкращими в Україні, нині маємо у підсумку "бронзу". Причому вдвічі приємніше про таке говорити, враховуючи той факт, що за рівнем фінансування областей перебуваємо на 17 місці, а за проведеними заходами – на третьому. Це означає, що ми дуже економно все проводимо.
Ми також постійно є призерами конкурсу "Тато, мама, я – спортивна сім’я", багато фестивалів організовуємо серед студентської молоді, залучаємо ветеранів.
Чимало роботи ведеться спільно з білорусами, поляками, росіянами, де теж не пасемо задніх. Наприклад, міжнародні пробіги до Дня Ковеля та Володимира-Волинського, турнір з міні-футболу "Кубок вболівальників" спільно з представниками Росії, міжнародні турніри з гандболу, присвячені пам'яті Заслуженого тренера України Олександра Баламута, на міжнародному рівні відбувається Кубок губернатора зі стрітболу. Не можу не згадати про Міжнародний турнір з міні-футболу серед аматорських жіночих команд "Королеви залу" або фестиваль серед дітей та молоді, що відбувається у польському Замості.
Дуже цікаві заходи організовуємо у Володимирі-Волинському. Туди на змагання часто приїздять поляки. Дуже яскраве і захопливе видовище! Тож принагідно всіх запрошую 28 липня ц. р. відвідати Княжий град. Там серед іншого відбуватимуться змагання із воркауту, легкоатлетичний пробіг. Обіцяю – буде дуже весело.
Спілкувалася Світлана ДУМСЬКА.
Залишити коментар