Як уже знають читачі газети, після кількарічної перерви у Ковель повертається свято Івана Купала. Воно має відбутися у суботу 6 липня на так званому "острові" поблизу пам'ятника Тарасу Шевченку і парку його імені. Початок о 16.00 годині.
Ми поцікавилися у мешканців нашого міста, як вони ставляться до відродження ще однієї традиції у духовно-культурному житті волинян?
Марія Павлівна,
ветеран праці:
– Ініціатива ряду молодіжних організацій нашого краю заслуговує підтримки і уваги. Відміна свята деякий час тому, чим би вона не пояснювалася, була не зовсім продуманою.
– Як я пригадую, це дійство у 1990-их роках збирало на берегах Турії тисячі людей. Воно у моїй пам'яті чітко закарбувалося як подія, котра свідчила про пробудження національної свідомості ковельчан, їх нестримне прагнення до державної незалежності України.
Михайло Григорович,
колишній депутат міської ради:
– Молодь робить добру справу. Відродження народних традицій потрібне, бо теперішні покоління українців не завжди знають історію свого народу, його культурні й духовні коріння.
Сьогодні маємо згадати тих патріотів-подвижників, які на зорі української Незалежності започаткували у Ковелі прекрасне свято. Це – Адам Поляк, Ігор Лучко, Віктор Стрижеус (на жаль, покійні), Марія Хотинська, Володимир Осіюк, багато інших їх побратимів, а також депутати міськради, працівники культури, освіти, фізкультури і спорту.
Щиро бажаю нинішнім організаторам свята, а передовсім – Центру Ініціатив, їх очільникам Любомиру Кравчуку й Ані Стасюк, щоб усе задумане ними здійснилося, а ковельчани і їх гості одержали добрий заряд бадьорості і сили духу!
Василь Петрович,
педагог.
– Мені імпонує те, що ініціатори свята наголошують на його "безрелігійності", тобто мова не йде про відродження традицій язичництва, чого дехто побоюється. Ми всі, в основному, – християни, і участь у фольклорному дійстві абсолютно не вплине на почуття віруючих.
До речі, не впливають на ці почуття подібні свята і за рубежем. Їх, наскільки мені відомо, відзначають поляки, литовці, латиші, інші народи. І це добре, бо патріотизм починається там, де є любов до своєї історії, повага до народних традицій, звичаїв і обрядів. Можливо, саме через це дехто й нав'язує нам думку про "шкідливість" таких свят, як Івана Купала.
Але хай молодь не лякають подібні настрої. В житті перемагає той, хто сміливо йде вперед і руйнує стереотипи.
Розмову вела
Оля ПАШКЕВИЧ.
Залишити коментар