Два місяці тому Європейський суд з прав людини оголосив своє безапеляційне рішення, що позбавлення волі Юлії Тимошенко незаконне та політично вмотивоване.
Тоді представники світового громадського суспільства, провідні політики та представники державних структур звернулися до діючого Президента України з вимогою звільнити незаконно ув'язнену лідера української опозиції.
Втім, кишенькові крючкотвори влади поспіхом перекрутили чіткі та зрозумілі висновки Європейського суду та намагаються зробити вигляд, ніби його рішення виконати неможливо – мовляв, помінялося діюче законодавство.
Отже, передчуваючи гучне фіаско у "газовій справі", влада витягла з рукава "справу Щербаня" – донецького бізнесмена, вбитого у 1996 році. Між тим, справа 17-річної давності розсипається на очах.
Досліджуючи бізнесові контакти Євгена Щербаня, слідчі вирішили пов'язати його вбивство з можливим конфліктом між «Індустріальним союзом Донбасу», яким володів тоді вбитий, та корпорацією "Єдині енергетичні системи України", президентом якої з листопада 1995 по січень 1997-го року була Юлія Тимошенко.
У квітні цього року під час розгляду справи у суді було допитано найближчих партнерів Щербаня – Сергія Таруту та Віталія Гайдука. Водночас, свої свідчення по справі дала й політична соратниця Євгена Щербаня тих часів Олександра Кужель. Втім, розрахунок представити вбивство Щербаня, як наслідок, конфлікту між УСД та ЄЕСУ, з тріском провалився.
Свідчення свідків обвинувачення на 100 % складаються з того, що вони начебто почули від третіх осіб те, що вони відчували, та те, що їм здається. Усі свідки посилаються на свідчення третіх осіб – як правило, мертвих, тих, хто вже ніколи нічого не зможе підтвердити.
Володимир АНДРОСЮК, депутат районної ради, голова Ковельської районної партійної організації ВО "Батьківщина".
Залишити коментар