Ми висловлюємо глибоке обурення та засуджуємо прийняту 20 червня Сенатом Республіки Польща антиісторичну шовіністичну заяву з приводу подій 1943 року на Волині. Вважаємо, що формулювання, вжиті польською стороною в офіційному документі, є спотвореними, однобічними, антиукраїнськими і свідомо викривлюють тогочасну дійсність.
Польські парламентарі маніпулюють, підтасовують та посилаються на сфабриковані і доволі сумнівні факти, які не відображають справжньої картини подій на Волині та у Західній Україні у роки Другої світової війни. Згадка у заяві Сенату села Паросль, яке нібито було знищене нападом загонів УПА, є хибним засновком, який не знайшов історичного підтвердження і був спростований фаховими українськими істориками.
Базуючись на недостовірних, тенденційних джерелах, поляки нав'язують нам власну версію подій на Волині, яка покликана дискредитувати право українців на власну державу і відродити неоімперські абміції Польщі.
Своє небажання шукати історичної правди та шляхів до порозуміння двох націй польська сторона показово продемонструвала, проігнорувавши 19-20 червня 2013 року в місті Луцьку наукову конференцію "Волинська трагедія: через історію до порозуміння".
Очевидно, що деякі польські науковці і політики за нинішніх обставин відмовляються вести фахову дискусію на основі реальних історичних джерел, а не сфабрикованих фактів. Бо якщо вести мову про геноцид, то його здійснювала Польща на українських етнічних землях.
Польські політики маніпулюють кількістю жертв українсько-польської війни, свідомо ігноруючи причини збройного конфлікту, участь польських збройних формувань в акціях етнічних чисток та фізичного знищення українського населення на території споконвічних українських земель. У заяві Сенату немає жодної відповіді на те, чому польські військові формування "воювали" за свою батьківщину на територіях, які ніколи не були польськими.
Заява Сенату не згадує про українців, полеглих від рук польських військових організацій під час протистояння 1940-х років. Не міститься у ній і засудження депортації українців в рамках операції "Вісла" з метою штучної зміни етнічного складу певних територій, яка була організована офіційною польською владою.
Сенат Польщі "забув", що західноукраїнські землі увійшли до складу ІІ Речі Посполитої внаслідок злочинної Ризької угоди 1921 року про розподіл українських земель між двома агресорами – Польщею та Совєтською Росією. А вже у 1939 році на поляків чекав аналогічний міжнародний договір Молотова-Ріббентропа, в якому жертвою агресорів стали вони.
Ми ще раз наголошуємо для польської сторони, що українці не воювали під Варшавою чи Краковом, а боролися за свою незалежність на власній історичній землі. Тому Польща, яка ідентифікує себе як європейська сучасна країна, повинна покаятися за століття окупації України і проведення активної колоніальної загарбницької політики.
Справжні дружні та добросусідські відносини між Україною та Польщею можливі тільки на основі правди. Натомість, останні ініціативи поляків є нічим іншим, як відбілюванням своєї багатолітньої злочинної державної політики по відношенню до українців. Тотальне приховування та ігнорування акцій масових вбивств українців, здійснених польськими збройними загонами у 1940-ві роки на етнічних українських теренах, навмисне кількаразове збільшення кількості жертв військового конфлікту з польського боку ставлять під великий сумнів бажання Польщі вести діалог з Україною на рівноправних засадах.
Своїми цілеспрямованими, ворожими діями польські політики розпалюють нове протистояння та заважають історичному примиренню двох народів. Вони граються з вогнем. Ми переконані, що такі дії польської сторони отримають адекватну відповідь українського суспільства.
Мельник Ю. М. /ВО "СВОБОДА"/; Поліщук Ю.П. /ВО "СВОБОДА"/; Верчук І.В. /УНП/; Козуля Л. І. /УНП/; Броїло А.П./УНП/; Паровенко О. В./Фронт Змін; Конопацький Б. М. /Фронт Змін/; Максимчук В.М. /Фронт Змін/; Ковальчук А.В. /Фронт Змін/; Киденько М. М. /Позафракційний/; Миронюк В.Ю. /Партія регіонів/; Андрухів Д.С. /Наша Україна; Рибак М. С. /ВО "Батьківщина"/; Абрамчук Т. Б. /ВО "Батьківщина"; Рудик О. А. /ВО "Батьківщина"/; Лук'янчук В.В. /ВО "Батьківщина"/; Повар С.Д. /ВО "Батьківщина"/; Юхимук О.В. /ВО "Батьківщина"/; Гайдучик М. Г. /Наша Україна/; Михалевич П.М. /Наша Україна/.
Залишити коментар