У цьогорічному посланні до Верховної Ради Президент України Віктор Янукович наголосив, що великий, середній та малий бізнес повинні мати максимально економічну свободу та підприємницькі можливості. Тому поліпшення бізнес-клімату та продовження процесу дерегуляції, упорядкування та спрощення системи надання адміністративних послуг залишаються найважливішими пріоритетами. На думку Глави держави, не розподіл бюджетних коштів, а саме створення макроекономічних умов для всебічного розвитку приватного бізнесу, підприємницької ініціативи стають ключовими рушіями зростання.
Віктор Янукович доручив Кабміну прискорити підготовку та подати на розгляд Верховної Ради України законопроект про перелік адміністративних послуг та плату за їх надання, передбачивши справляння такої плати одноразово за весь комплекс дій та рішень, необхідних для отримання адмінпослуги. Плата має включати вартість бланків, експертиз, здійснюваних суб'єктом надання адміністративної послуги, отримання витягів із реєстрів... Крім того, Кабміну доручено підготувати та подати до 1 вересня 2013 року на розгляд парламенту законопроект щодо надання органами виконавчої влади адмінпослуг через центри надання адміністративних послуг.
Саме завдяки новаціям у спрощеній системі оподаткування кількість індивідуальних підприємців цьогоріч зросте до одного мільйона п'ятисот шістдесяти тисяч. Такі перспективи озвучили аналітики Міністерства доходів та зборів. І наразі їхні прогнози виправдовуються: підприємців стало більше та й обсяг єдиного податку, який сплачується до місцевого бюджету, зріс. Так, за січень 2013 ця категорія платників перерахувала до казни понад 456 мільйонів гривень. А це удвічі більше, аніж за аналогічний період минулого року.
Основний платник податків на Волині – малий та середній бізнес. Частка надходжень від представників підприємництва у Зведеному бюджеті в першому кварталі 2013 року склала 80,6%, або 421,8 мільйона гривень. Підприємці-фізичні особи у І кварталі цього року сплатили 38,6 мільйона гривень податкових платежів. Це майже 10% від усіх надходжень бюджету області. Серед цієї категорії платників податків теж спостерігається збільшення надходжень, насамперед, через сплату єдиного податку.
– Завдяки системній роботі всіх органів виконавчої влади, а також позитивним змінам у податковому законодавстві, в області збільшилася, у порівнянні з показниками минулих років, кількість фізичних осіб, які працюють із сплатою єдиного податку, – сказав перший заступник голови податкової Волині Андрій Тимейчук на спільному засіданні регіонального комітету з економічних реформ та регіональної ради підприємців у Волинській області.
У квітні цього року під час робочої зустрічі Прем'єр-міністра України Миколи Азарова із головою облдержадміністрації Борисом Клімчуком присутні народні депутати України Ігор Єремеєв, Степан Івахів та Сергій Мартиняк відзначили позитивний вплив ініціатив Президента та Уряду країни на розвиток бізнес-середовища і планомірну мінімалізацію проявів корупції, констатуючи, що бізнес-погода на Волині в останні роки значно поліпшилась як для великого, так і середнього і малого бізнесу. Це чітко простежується на динаміці та структурі економічного потенціалу нашого регіону.
– Сьогодні бізнес розуміє, що він захищений. Важливим для усіх гілок влади є дерегуляція підприємницької діяльності та недопущення адміністративного тиску на бізнес, – наголосив голова облдержадміністрації Борис Клімчук на колегії ОДА при обговоренні підсумків виконання Програми економічного і соціального розвитку області за 2012 рік.
Для суб'єктів господарювання в області створені спеціальні центри, де в оперативному порядку видаються всі необхідні дозвільні документи. Торік було видано понад 19 тисяч таких документів, що майже учетверо більше, ніж в 2011 році.
Переформатування відносин із платниками податків на надання якісних послуг та запровадження сучасних електронних сервісів дозволяє прогнозувати подальше зростання дохідної частини бюджетів усіх рівнів. Влада продовжує неухильно дотримуватися принципу зниження фіскального тиску.
2 квітня, відкриваючи чергове засідання Комітету з економічних реформ при Президентові України, Віктор Янукович зазначив, що перевірки контролюючими органами приносять лише негатив у бізнес-клімат України. На думку Президента, права контролюючих органів припиняти роботу підприємств повинні бути зведені до мінімуму, і не повинно бути ніяких позапланових перевірок, крім випадків, коли є рішення суду.
– За інституційними умовами ведення бізнесу ми займаємо перше місце в державі, – каже голова облдержадміністрації Борис Клімчук. – Нещодавно відбулась презентація сайту "Прозора перевірка". Там – інформація про кожну фірму: коли і хто її перевірятиме. Набираєте код і назву підприємства, заходите на сайт і бачите, що, наприклад, у червні до вас прийде санепідемстанція, у липні – податкова, у жовтні – пожежники. Адже завдання – не ловити за руку, а навчити людей завжди бути готовими до перевірки.
Про те, що волинським підприємцям комфортно працювати із головою ОДА Борисом Клімчуком і його "командою" заявив голова Регіональної ради підприємців у Волинській області, генеральний директор СП ТОВ "Модерн-Експо" Петро Пилипюк під час спільного засідання регіонального комітету з економічних реформ та регіональної ради підприємців в області, яке відбулося у квітні цього року. За словами Пилипюка, на посаді голови ради підприємців він співпрацює із губернатором приблизно 1,5 року і з його боку завжди отримував розуміння та підтримку волинського бізнесу. Тож, і сьогодні у цьому напрямі зробили ще один крок, виступивши з ініціативою зробити план перевірок суб'єктів господарювання у електронному вигляді і представити його на широкий загал.
– Мені як голові ради підприємців Волині серед інших голів в Україні досить пощастило, тому що я чув коментарі моїх колег, коли вони жалілися, що до губернатора навіть зайти не можуть і губернатор не налаштований на спілкування. Не хочу бути таким улесливим, але насправді нам комфортно працювати, Борисе Петровичу з вами, з вашою командою, – висловився Петро Пилипюк.
Новий представник Міжнародної Торгової Палати у Волинській області Ілля Мірецький пообіцяв, що зробить усе можливе для сприяння розвитку бізнесу на Волині. Утім зазначив: нині економічні реалії такі, що вирішити проблеми підприємців відразу не вдасться.
Проблем, які сьогодні заважають розвитку малого підприємництва, на жаль, вистачає. І вони, перш за все, зосереджені у системі видачі дозволів, у системі державного нагляду, контролю, у сфері господарської діяльності, технічного регулювання. Це основні перешкоди для розвитку підприємництва. На думку виконуючого обов'язки президента "Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України" В'ячеслава Биковця, є дві основні причини, які гальмують процес реформ. Це повільні темпи прийняття змін на законодавчому рівні і незадовільне виконання прийнятих законів.
Семен Іванюк.
Залишити коментар