За дорученням Міністра соціальної політики України Н. Королевської Територіальна державна інспекція з питань праці у Волинській області розпочала проведення перевірок з питань виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у бюджетних установах.
Відповідно до поданих даних Фондом соціального захисту інвалідів по бюджетних установах протягом червня-липня інспекторами праці у м. Ковелі та Ковельському районі проводяться перевірки щодо виконання вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів. Проведено перевірки у 21 бюджетній установі. У ході перевірок у 20 установах виявлено порушення вимог законодавства щодо зайнятості та працевлаштування інвалідів.
Внесено 20 приписів щодо усунення виявлених порушень. На керівників установ складено та будуть передані до суду 20 протоколів про адміністративні правопорушення за частиною 2 статті 188-1 Кодексу про адміністративні правопорушення. Внесено подання про притягнення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності.
Під час проведення перевірок з'ясувалося, що, в основному, порушується вимога законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів – це невиконання нормативу робочих місць. Не всіма роботодавцями виконуються вимоги Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" та Постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Дане порушення звужує права людей з обмеженими можливостями на працю.
Відповідно до ст. 19 Закону № 875 "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для всіх роботодавців з чисельністю більше 8-ми осіб встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Норматив становить 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу роботодавця за рік. А якщо в роботодавця працює від 8 до 25 осіб – в кількості одного робочого місця. Особливість у тому, що цей норматив вважатиметься для роботодавця виконаним, якщо інваліда працевлаштовано не за сумісництвом, а як основного працівника (частина п'ята ст. 19 Закону № 875).
Також варто звернути увагу, що Законом № 875 однозначно встановлена вимога до роботодавців самостійно здійснювати працевлаштування необхідної кількості інвалідів.
Крім того, якщо у будь-якого підприємства, установи, організації, фізичної особи, що використовують найману працю, кількість працюючих, для яких це місце роботи є основним, збільшилася до восьми і більше осіб, з'являється обов'язок реєструватися у відповідному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням.
Порядок реєстрації затверджений Постановою КМУ від 31.01.2007 р., № 70.
Наталія ГАНЯ,
начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Волинській області.
Залишити коментар