Завершив роботу вже другий пленер художників "Мальовниче Полісся". Його мимовільним призвідцем стала журналістка газети "Волинь-нова" Катерина Зубчук, яка написала чудовий матеріал про райський куточок Волині – село Сваловичі Любешівського району.
Цього літа участь у пленері брали члени Національної спілки художників України Сергій Носок (Житомир), Сергій Радіонов (Харків), член НСДУ Володимир Шандиба, Світлана Слободянюк (Ковель), Олена Артисюк (Любешів), Світлана Зінов'єва (Київ), студенти київських художніх навчальних закладів Гліб Дьяковський та Наталія Шишук.
Як завжди, художники ділилися думками і творчими планами, обмінювалися секретами професійної майстерності. А ще відомі митці проводили майстер-класи для початківців, студентів-художників.
Пленер відбувався в два етапи. Тиждень художники насолоджувались мальовничими краєвидами україно-білоруського пограниччя на озері Біле. Тут ще збереглися віковічні дуби, рукотворний канал, легенди про скарби.
Жили художники у будиночку ДП "Любешівське ЛМГ". Писали ліси, озерні краєвиди. Навіть на прохання директора ЗОШ І-ІІ ст. села Невіру дали майстер-клас для обдарованих сільських дітей із малозабезпечених і багатодітних сімей, які навчаються в інтернатах.
Другий тиждень пройшов у селі Сваловичах. Тут творча уява митців заграла з новою силою. Старі, похилені від часу дерев'яні будівлі під очеретяними стріхами, – вражаюче видовище, клондайк для митців. Як кажуть, є за що зачепитися оком. Безліч сюжетів! А скільки вражень, які будять творчу уяву!
Усе це художники перенесли на полотно. Боюсь, щоб наші картини з цією самобутньою старовиною місцева влада не сприйняла за критику і не почала наводити там «порядки» на свій лад.
Популяризація образотворчого мистецтва, а через нього і збереження природи – висока мета митця.
У Сваловичах збереглася чиста недоторкана поліська природа. Тут живуть музи художників, поетів, композиторів, співців Волинського Полісся. Цей музей під відкритим небом конче потрібно зберегти для майбутніх поколінь.
На пленері було створено кількасот етюдів та картин у різних техніках та жанрах. Вони роз'їхались по Україні, де на виставках наше Полісся зможуть побачити тисячі людей. А в Любешові художники-пленеристи із місцевими активістами та депутатами розпочали рух за створення в містечку краєзнавчого музею з виставковим залом для образотворчого мистецтва.
Пленер відбувся за підтримки обласного центру зайнятості, національного природного парку "Прип'ять-Стохід" та ДП "Любешівське ЛМГ".
Геннадій САРАПІН,
організатор пленеру
"Мальовниче Полісся".
НА ЗНІМКУ: під час пленеру.
Фото автора.
Залишити коментар