На одній з наступних сесій міської ради має бути затверджений Порядок встановлення домофонів (дверей з домофонами) в під'їздах багатоквартирних житлових будинків м. Ковеля. У зв'язку з тим, що проект цього Порядку розміщений на офіційному сайті міськради для загального ознайомлення і обговорення громадськістю, надсилаю свої пропозиції до нього.
Мої зауваження і доповнення, виділені чорним шрифтом, ґрунтуються на власному "гіркому досвіді", який я здобув в результаті майже тримісячної тяганини після встановлення домофонів у під'їзді, в якому знаходиться моя квартира.
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей порядок розроблено з метою врегулювання на території м. Ковеля послуг зі встановлення та обслуговування домофонів (дверей з домофонами) у багатоквартирних житлових будинках, які знаходяться на балансі: Ремонтного житлово-комунального підприємства №1, Ремонтного житлово-комунального підприємства №2, ЖБК, ОСББ.
2. Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 р., № 280/97-ВР.
ІІ. УМОВИ ВСТАНОВЛЕННЯ ДОМОФОНУ (ДВЕРЕЙ З ДОМОФОНОМ)
1. Ініціатором встановлення в під'їзді будинку домофону (дверей з домофоном) можуть виступати:
- власник (власники) приватизованих та неприватизованих квартир багатоквартирного будинку;
- балансоутримувач будинку;
- управитель будинку.
Ініціатор визначається прозоро, це має бути не «таємнича» особа. Прізвище, контактні дані.
2. Терміни, які використовуються в даному Положенні мають наступне значення:
- власник (власники) приватизованої квартири багатоквартирного будинку – фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпоряджання квартирою будинку, зареєстроване у встановленому Законом порядку;
- власник (власники) неприватизованої квартири багатоквартирного будинку – територіальна громада міста або держава (якщо будинок – відомчий);
- балансоутримувач будинку – власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно із Законом;
- уповноважений представник власників приватизованої та неприватизованої квартири – фізична або юридична особа, яка представляє на зборах інтереси, відповідно, власників приватизованої та неприватизованої квартири і статус якої підтверджений печаткою та підписом керівника балансоутримувача будинку.
На мою думку, статус цей має бути засвідчений нотаріально, бо для того, щоб представляти інтереси інших громадян, ставити за них підписи та діяти в їх інтересах, печатки балансоутримувача або голови ОСББ недостатньо.
3. Для встановлення домофону (дверей з домофоном) його ініціатор організовує збори власників приватизованих та неприватизованих квартир під'їзду. Повідомлення про збори здійснюється шляхом розклеювання оголошень у під'їзді за 7 днів до дати їх проведення.
На зборах обов'язково повинен бути присутнім уповноважений представник балансоутримувача будинку (якщо останній не виступає ініціатором), а також продавець обладнання та виконавець робіт.
4. Збори оголошуються відкритими, якщо на них присутні більше 50 % уповноважених представників власників приватизованих та неприватизованих квартир під'їзду. Веде збори ініціатор.
5. На зборах ініціатор доводить інформацію до їх учасників про переваги та умови встановлення домофону (дверей з домофоном).
Має бути чітка назва домофону, виробника пристрою, вартість встановлених компонентів (або перелік встановленого обладнання з вказаними цінами), загальна вартість встановлення домофону.
6. За підсумками зборів складається Протокол намірів про згоду власників приватизованих та неприватизованих квартир встановити в своєму під'їзді домофон (двері з домофоном), якщо уповноважені представники власників приватизованих та неприватизованих квартир приймають рішення простою більшістю голосів про бажання його (їх) встановити.
Якщо голосують проти встановлення – виноситься ухвала про відмову від встановлення. Згода на встановлення домофону має бути 100% мешканців квартир.
7. У Протоколі намірів чітко прописуються умови (фінансові, технічні, організаційні) встановлення домофону (дверей з домофоном), а також суб'єкт господарювання, який буде виконувати роботи згідно з даними умовами.
8. Вибір суб'єкта господарювання, який виконуватиме роботи зі встановлення домофону (дверей з домофоном) приймається простою більшістю голосів уповноважених представників власників приватизованих та неприватизованих квартир під'їзду.
9. Протокол намірів є підставою для збору ініціатором підписів уповноважених представників власників приватизованих та неприватизованих квартир про бажання встановити у своєму під'їзді домофону (дверей з домофоном) із зазначенням: ПІБ уповноваженого представника власника, його паспортних даних і підпису, а також фінансових умов встановлення домофону (дверей з домофоном).
10. Домофон (двері з домофоном) можуть бути встановлені виключно в разі згоди (підпису) уповноважених представників 100 % власників приватизованих та неприватизованих квартир всіх квартир під'їзду.
11. Після збору підписів всіх уповноважених представників власників приватизованих та неприватизованих квартир, укладається договір між суб'єктом господарювання, визначеним згідно з п.7 даного Порядку та кожним уповноваженим представником власників приватизованих та неприватизованих квартир згідно з списком та підписами. Суб'єкт господарювання повинен мати відповідну ліцензію на право встановлення домофонів (дверей з домофонами).
12. Істотними умовами договору повинні бути:
- чітка назва, виробник пристрою, вартість встановлених компонентів (або перелік встановленого обладнання з вказаними цінами), загальна вартість встановлення домофону;
- після виконання робіт замовник приймає роботу від виконавця по акту виконаних робіт, в якому чітко виписано (чітка назва, виробник пристрою, вартість встановлених компонентів (або перелік встановленого обладнання з вказаними цінами), загальна вартість встановлення домофону);
- обов'язково десь має бути виписано або передбачено момент ліквідації фірми (підприємства) виконавця. Адже фірма може збанкрутувати, припинити свою діяльність, просто зникнути, і що тоді робити з трирічною гарантією? Хто далі буде виконувати при потребі ремонтні роботи?
- обладнання від домофону у квартирах передається у власність власникам приватизованих та неприватизованих квартир, а домофон при вході (двері з домофоном) та загальні мережі від нього (їх) – на баланс балансоутримувача будинку. На домофон дається гарантія 3 роки, на двері – 5 років;
- договір про сервісне обслуговування домофонної системи укладається окремо після встановлення домофону (дверей з домофоном);
- забороняється стягнення з власників приватизованих та неприватизованих квартир абонентської плати за користування домофоном, тобто жодних щомісячних /щоквартальних/ річних оплат не повинно бути.
13. Суб'єкт господарювання, який встановлює домофон (двері з домофоном), надає проектну документацію на влаштування комунікацій зв'язку та електроживлення, яка розроблена відповідною організацією, що має ліцензію. Проект обов'язково має бути погоджений балансоутримувачем.
14. Суб'єкт господарювання виконує роботи відповідно до проекту та здає їх згідно з актом балансоутримувачу та кожному власнику приватизованої та неприватизованої квартири.
Не буде зайвим визначитись з особами, які будуть приймати виконані роботи. Адже не всі мешканці розуміються на нормативах, допусках та стандартах при здачі в експлуатацію подібних пристроїв.
15. Суб'єкт господарювання, який встановлює домофон, зобов'язаний:
- забезпечити домофонами та ключами всіх власників приватизованих та неприватизованих квартир під'їзду;
- забезпечити ключами від вхідних дверей балансоутримувача будинку, всі аварійні служби.
ІІІ. УМОВИ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДОМОФОНУ
(ДВЕРЕЙ З ДОМОФОНОМ)
1. Після підписання акту приймання виконаних робіт визначається суб'єкт господарювання, який буде обслуговувати домофон (двері з домофоном).
2. Визначення суб'єкта господарювання, який здійснюватиме обслуговування домофону (дверей з домофоном) визначається у порядку, аналогічному порядку встановлення домофону (дверей з домофоном).
3. Договір на сервісне обслуговування домофонної системи складається індивідуально кожним власником приватизованої та неприватизованої квартири з суб'єктом господарювання, визначеним на її обслуговування.
4. Власникам приватизованих та неприватизованих квартир, які відмовилися встановлювати домофон (двері з домофоном), надсилаються гарантійні листи про тимчасові незручності.
Вважаю, що домофон (двері з домофоном) можуть бути встановлені виключно в разі згоди (підпису) уповноважених представників 100 % власників приватизованих та неприватизованих квартир всіх квартир під'їзду. Слід пояснити, що таке тимчасові незручності, термін дії незручностей.
IV. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. В разі встановлення домофону (дверей з домофоном) із порушенням даного Порядку, на суб'єкт господарювання, який незаконно встановив домофон (двері з домофоном) накладається штраф згідно з Адміністративним кодексом України, а домофон (двері з домофоном) передаються на баланс балансоутримувача будинку та у власність власників приватизованих та неприватизованих квартир.
2. Контроль за дотриманням даного Порядку покладається на балансоутримувачів будинків.
З повагою –
Юрій СЛАВІКОВ,
мешканець м. Ковеля.
Залишити коментар