У свідомості пересічного громадянина (й не безпідставно) цигани асоціюються з шахрайствами, крадіжками та іншими негативними явищами.
Звісно, не хочеться кидати камінь у бік усіх представників цієї народності, та все ж за деякими з них таки водяться певні "грішки".
Часто, скоюючи злочини, вони вдаються до гіпнозу. Сценарій, зазвичай, один: усім пропонують "зняти порчу". І, як не дивно, на цей "гачок" потрапляють люди і молодшого, і старшого віку. Вразливими щодо циганського шахрайства залишаються міста. А найбільш довірливими є молоді дівчата та жінки.
Під приводом зняття порчі 30-літня ковельчанка винесла з дому близько 5 тис. доларів США. Вийшовши на прогулянку з дітьми, вона зустріла жінку ромської національності. Під час розмови остання сказала, що побачила її у видінні і хоче допомогти, оскільки в родині має статися якесь лихо.
В цей момент підійшла ще одна жінка, яка підтвердила, що ця жіночка їй раніше допомогла в подібній ситуації. Аби "зняти порчу", ковельчанка з дому винесла всі гроші, 9 щіпочок хліба і цукру, замотавши це в рушник. Після "магічних ритуалів" добродійок і слід прохолов…
Тож, як доводить практика, від циганок слід триматися подалі, і в контакт з ними не вступати, бо там, де присутні навички гіпнозу, розум не допоможе.
На початку року популярним був ще один сценарій: "дешево продам золоті прикраси".
Жінку ромської зовнішності затримали працівники міліції, але вона вже встигла продати декільком довірливим нашим землякам біжутерію, яку видавала за коштовні ювелірні вироби, завдавши шкоди на суму більше 3000 грн.
Така їхня діяльність кваліфікується як шахрайство і карається штрафом або строком позбавлення волі до 5 років.
Далеко не всі жертви звертаються в таких випадках в міліцію, адже вважають, що час згаяно. Все ж таки, якщо "по гарячих слідах" викликати наряд міліції, у вас залишиться хоча б мінімальний шанс повернути свої "кревні".
Шановні громадяни!
Будьте обачними та обережними в спілкуванні із незнайомими людьми.
Шановні батьки!
Проведіть бесіди зі своїми дітьми на предмет того, з ким не варто спілкуватись на вулиці, а саме з людьми, які пророкують лихо близьким та батькам, лякають "порчею" чи ще якимись бідами. Поясніть, що тільки в сім'ї діти можуть отримати допомогу і підтримку близьких, що чужі люди не будуть безкорисливо допомагати в скруті, а тим більше, пропонувати "зняти порчу" за гроші та коштовності. Діти мають знати про те, що батьки їх люблять та завжди допоможуть словом і ділом у вирішенні наболілих питань чи проблем.
Еліна БАГІНСЬКА,
помічник начальника Ковельського міськвідділу внутрішніх справ по взаємодії з громадськістю та ЗМІ.
Залишити коментар