Роль держави як суб'єкта регулювання ринку праці полягає у збереженні робочих місць, створенні поліпшених умов праці та модернізації виробництва, збільшенні кількості нових робочих місць в усіх сферах економіки. Це стратегічний напрям державного регулювання ринку праці.
Значний сектор економіки України займають малі та середні підприємства. Закон України "Про зайнятість населення" у новій редакції пропонує нові шляхи поліпшення ситуації на ринку праці, зокрема для підтримки малого і середнього підприємництва.
З метою зацікавлення представників малого бізнесу у створенні нових робочих місць у пріоритетних видах економічної діяльності, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р., №347 (сільське господарство, переробна промисловість, водопостачання, будівництво, оптова та роздрібна торгівля, транспорт тощо) та які працевлаштовують на них безробітних за направленням територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, не менше ніж на два роки, передбачено щомісяця компенсувати фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу.
Відповідно до п. 2 ст. 27 Закону компенсація виплачується за рахунок коштів, передбачених на такі цілі у бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту інвалідів (у разі працевлаштування інваліда, який зареєстрований в установленому порядку як безробітний, але якому відповідно до законодавства допомога з безробіття не призначається), протягом одного року з дня працевлаштування безробітного у визначеному порядку Кабінетом Міністрів України, який затверджено від 15 квітня 2013 р., №347 (чинний з 30.05.2013 р.).
У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за угодою сторін до закінчення дворічного строку, сума наданих коштів повертається в повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття або Фонду соціального захисту інвалідів, залежно від джерела компенсації або на його робоче місце за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, у межах дворічного строку працевлаштовується інший безробітний (п. 3 ст. 27 Закону).
Зазначена в частині другій цієї статті компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець має заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та коли роботодавець визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство (п. 4 ст. 27 Закону).
З метою прискорення працевлаштування соціально незахищених верств населення у Ковельському міськрайонному центрі зайнятості проводяться інформаційні семінари з роботодавцями. На них розглядаються особливості соціального захисту та шляхи вирішення проблем працевлаштування соціально незахищених категорій громадян, зміни в законодавстві, що регламентують порядок стимулювання роботодавців до працевлаштування громадян, які не можуть на рівних конкурувати в умовах сучасного ринку праці.
Механізм стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, зокрема молоді, жінок, осіб віком понад 50 років, інших вразливих категорій громадян, шляхом виплати компенсації роботодавцю в розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу дає позитивний результат.
З червня по серпень поточного року 5 роботодавців (суб'єктів малого і середнього підприємництва ) вже створили нові робочі місця з правом компенсації витрат в розмірі єдиного соціального внеску.
Ковельський міськрайонний центр зайнятості завжди готовий до партнерства із роботодавцями різних форм власності з метою реалізації державної політики зайнятості населення. Для надання вичерпної інформації щодо можливостей та стимулів для створення нових робочих місць, які надає Закон України "Про зайнятість населення", звертайтесь у відділ взаємодії з роботодавцями міськрайонного центру зайнятості.
Ганна ВАЩУК,
заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Ковельського МРЦЗ.
Залишити коментар