Менш, ніж через рік, в Україні може значно пожвавитися видача кредитів, зокрема іпотечних. Не є таємницею, що через низькі офіційні зарплати банки змушені відмовляти багатьом мешканцям Ковеля та Ковельського району в позиках як на житло та автомобілі, так і на ремонт квартир.
На думку експертів фінансового ринку, ситуація може радикально змінитися вже наступного року, після впровадження в країні загального декларування доходів. Справа в тому, що громадяни, які задекларують свої доходи, значно підвищать свою "надійність як позичальника" на погляд будь-якого банкіра. Клієнту з солідним "білим" заробітком в будь-якому банку завжди раді.
Аналітики впевнені, що після впровадження обов'язкового декларування доходів бюджети зростуть щонайменше вдвічі від податку на прибуток фізичних осіб. Зрозуміло, відбудеться це, насамперед, за рахунок олігархів та інших великих власників бізнесу, які зараз приховують своє майно і прибутки від оподаткування. А таких підпільних мільйонерів, повірте, чимало як на Волині, так і загалом в Україні.
Як повідомляє прес-служба Міністерства доходів і зборів України, за підсумками попередньої кампанії з декларування доходів і майна, в країні вже нарахували близько 4000 мільйонерів. Їхні загальні статки склали 24 мільярди гривень. Серед них четверо задекларували доходи у розмірі понад мільярд гривень – повідомляє сайт minrd.gov.ua.
Не треба бути соціологом чи фінансистом, щоб розуміти: насправді дуже заможних громадян в країні значно більше. Просто далеко не всі вони хочуть офіційно демонструвати свої доходи, платити податки. Не сплачуючи їх, вони збіднюють бюджет і фактично обкрадають своїх співгромадян.
У законопроекті планується врахувати, що загальному декларуванню підлягатимуть лише ті громадяни, які мають два та більше джерел доходу.
"Заповнювати декларацію буде той, хто має кілька джерел доходів. Якщо пенсіонер отримує лише пенсію, то у нього не буде потреби що-небудь заповнювати", – цитує слова міністра доходів і зборів України Олександра Клименка інтернет-портал Financial Worknet.
Важливо зрозуміти і те, що тільки багатий, наповнений Держбюджет дозволить продовжувати політику значного зниження податкового тиску на дрібний та середній бізнес. А це сприятиме виходу вітчизняної економіки з тіні, легалізації зарплат, стабільному підвищенню пенсій, стипендій та багатьох інших соціальних виплат.
Нагадаємо: законопроект про обов'язкове декларування доходів вже розробляється із залученням найкращих фахівців світових консалтингових компаній. Передбачається, що найближчим часом його буде подано до Верховної Ради і розглянуто на одному з перших засідань восени.
Святослав Березій.
Залишити коментар