Впродовж трьох днів у Луцьку проходив сьомий Міжнародний фестиваль українського фольклору "Берегиня", організаторами якого є управління культури Волинської облдержадміністрації та обласний науково-методичний центр культури.
Аби продемонструвати колорит краю, колективи привезли із собою пісні і танці, звичаї та обряди. Фестиваль, що проводиться раз на три роки, є відкритим для учасників з усіх країн світу та аматорських колективів України. Тому участь у святі народної творчості взяли професійні та аматорські колективи з різних областей нашої держави і представники української діаспори з Білорусі, Росії, Польщі, Литви, Естонії, Молдови, Румунії, Іспанії та Алжиру.
Урочисте відкриття фестивалю після спільного молебню відбулося у Луцькому замку. Згодом дійство перемістилося на сцену Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. Привітали гостей свята Міністр культури України Леонід Новохатько та голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук.
Темою цьогорічного фестивалю було відображення весільних обрядів. Солісти, вокальні фольклорні гурти, фольклорно-етнографічні ансамблі, народні музики та інструментальні ансамблі демонстрували весільні звичаї і традиції, притаманні їхньому регіону.
Ковель представляли два колективи – фольклорний гурт "Намисто" (керівник Наталія Гончар) і гурт "Чардаш" (керівник Віталій Зіньчук). Від Ковельського району учасниками фестивалю були колективи районного будинку культури: троїсті музики (керівник Віталій Бакун) та фольклорний гурт "Полісяни" (керівник Зоряна Дейнека), гурт "Родина" Білинського будинку культури (керівник Наталія Шуляк) та фольклорна група села Попович (керівник Тамара Крицко).
Цього року організатори урізноманітнили тематику фестивалю, розширили географію учасників та посилили вимоги до їх професіоналізму. Незмінною метою "Берегині" залишається збереження традиційної народної культури українців, розширення творчих зв'язків, обмін досвідом із зарубіжними громадами українців, популяризація традиційних обрядів та звичаїв, виявлення самобутніх автентичних та сучасних фольклорних колективів, залучення різних вікових груп населення до культурної спадщини українського народу.
Відділ культури
виконавчого
комітету міської ради.
НА ЗНІМКУ: аматори сцени Ковельщини – учасники фестивалю «Берегиня».
Фото з архіву відділу.
(Розширений репортаж про фестиваль нашого спеціального кореспондента, учасниці фольклорного гурту «Полісяни» Світлани Троцюк читайте в одному з наступних номерів «Вістей Ковельщини»).
Залишити коментар