Німець скаже: "Ви моголи!"
"Моголи, моголи!"
Золотого Тамерлана
Онучана голі
Німець скаже:
"Ви слав'яне"
"Слав'яне! Слав'яне!"
Славних предків великих
Правнуки погані!
Саме такими хрестоматійними рядками Тараса Шевченка я хочу спонукати усіх не байдужих до історії рідного краю юних та поважних ковельчан та жителів району до участі у краєзнавчій конференції, що запланована у Ковелі на грудень 2013 року.
На мою думку, вкрай важливо, щоб цей захід "запрацював" на перспективу наших дітей. Можу захоплено повідомити про освічених старшокласників загальноосвітніх шкіл, з якими знайомий особисто.
Але Ковель має ще й Університет сучасних знань, і філію МАУП, і промислово-економічний та медичний коледжі. Певен, що в цих закладах є наукові здобутки, гідні уваги зацікавлених земляків. Саме з цих освітніх установ має доходити слово правди про історію нашої рідної землі.
Закликаю педагогів, батьків спонукати дітей до наполегливої участі у конференції. Маєте знати, що друкування досліджень про наш край у збірнику наукових праць, який буде видано до конференції, надає школяреві додаткові можливості при вступі до вишу. Допоможемо ж на цей раз здібній молоді!
До сказаного вище додаю програму заходів конференції та вимоги до бажаючих надрукувати власні дослідження у збірнику наукових праць, які розроблені оргкомітетом конференції.
Іван СИДОРУК,
Заслужений працівник
культури України.
Управління культури Волинської облдержадміністрації, Ковельська міська рада і райдержадміністрація, відділи культури виконавчого комітету Ковельської міської ради та РДА, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Відділення інституту дослідів Волині Вінніпезі при СНУ, Ковельський історичний музей, Волинський краєзнавчий музей, Державний архів Волинської області, Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України 12 грудня 2013 року проводять Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію "Минуле і сучасне Волині та Полісся: Ковель і ковельчани в історії України та Волині".
На конференції планується розгляд наступних тем:
1. Роль Магдебурзького права у розвитку самоврядування м. Ковеля.
2. Історія та джерелознавство.
3. Археологія краю.
4. Стародавня історія.
5. Демократичні та національно-визвольні рухи у краї.
6. Ковельщина в роки Другої світової війни.
7. Основні етапи формування території та соціально-економічного розвитку.
8. Природні та демографічні особливості краю.
9. Етнографія та фольклор.
10. Релігія, культура, наука, освіта, медицина, спортивні досягнення.
11. Туристсько-рекреаційні можливості Ковельщини.
12. Історичні постаті та дослідники краю.
Планується видання наукового збірника матеріалів конференції. Заявки до участі, доповіді та повідомлення приймаються до 21 жовтня 2013 року із врахуванням таких вимог:
- обсяг роботи 8-10 сторінок тексту, набрано в редакторі Word (шрифт Times New Roman, 14 кегль, міжрядковий інтервал 1,5. Поля: зліва – 2,5 см, справа – 2 см, зверху – 2 см, знизу – 2 см. Оформлення списку літератури та джерел - 12 кегль, інтервал - 1);
– посилання на джерела та літературу в тексті у квадратних дужках, наприклад [1, с. 12] відповідно до списку використаних джерел та літератури, що розміщується в алфавітному порядку в кінці тексту;
– ілюстрації в електронному варіанті в форматі ТІF (300 dрі) або JРЕG з підписами до них. Роботи подаються в роздрукованому і електронному вигляді (дискета 3.5. СD-диск). Роздрукований паперовий варіант доповідей повинен бути підписаний автором. Відомості про автора подаються на окремому аркуші (домашня адреса, телефон, місце роботи або навчання, вчене звання, науковий ступінь, посада).
Оргкомітет залишає за собою право приймати доповіді до публікації з огляду на їх відповідність тематиці конференції і дотримання перелічених вимог оформлення. Матеріали подавати за адресою: 45000 м.Ковель, вул Олени Пчілки, 11, Ковельський історичний музей.
Телефон для довідок: 5-91-00; е-maіl: wolyn@mail.ru.
Оргкомітет конференції.
Залишити коментар