Мишовидні гризуни є злісними шкідниками сільськогосподарських культур та їх врожаю. За сприятливих умов вони можуть розмножуватися у великій кількості на значній території й знижувати врожайність озимих зернових та багаторічних трав від 30 до 70%.
За підрахунками вчених, приплід від 10 пар полівок за ідеальних умов протягом року може досягати маси 180000 тонн (до 10 млн. екз.), які здатні за добу з’їсти на пні 30000 га озимої пшениці у стадії колосіння. До того ж, усі види гризунів є носіями та переносниками різних інфекційних захворювань тварин і людини, забруднювачами води, продуктів харчування та фуражу.
Неякісний збір урожаю, незорана стерня, поверхневий обробіток грунту, порушення сівозміни, сприятливі погодні умови призводять до масового розмноження мишовидних гризунів, різкого зростання їх чисельності.
У зв’язку з цим виникає потреба в постійному контролі за цією групою шкідників та утриманні їх чисельності на рівні, нижчому економічного порога шкідливості.
Важливими складниками регулювання чисельності гризунів є моніторинг їх поведінки, розвитку шкідливості та профілактичні заходи: знищення бур’янів, своєчасне збирання врожаю, рання глибока оранка, знищення гризунів у місцях їх резервації для недопущення розповсюдження розселення на посіви сільськогосподарських культур.
Велике значення в регулюванні чисельності полівок мишей та інших гризунів мають сучасні препарати.
ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» виробляє і реалізовує ефективний, безпечний для людей та довкілля, нешкідливий для свійських тварин і птиці біопрепарат – зерновий вологий бактероденцит – для боротьби з мишовидними гризунами.
Для отримання консультації щодо застосування препарату звертатись за адресами: с. Зміїнець, вул. Ліскова, 1, Луцький район, телефони 77-24-01. 72-71-31-, 72-60-73.77-24-10.72-71-47. м. Ковель, вул. Грушевського, 98а, телефон 5-23-82.
Володимир МЕЛЬНИК, Державний фітосанітарний інспектор.
Залишити коментар