Волинські міста завдяки ініціативам Президента України та Уряду мають можливість втілювати важливі проекти соціально-економічного розвитку своїх територій. Шанс вирішити наболілі питання у різних сферах життєдіяльності дає залучення кредитних коштів під державні гарантії на пільгових умовах, що зафіксовано в Урядовій Постанові № 404.
Про основні механізми виконання документа говорили нещодавно на нараді голови облдержадміністрації Бориса Клімчука з головами райдержадміністрацій та міськими головами області, яка відбулася у Ковелі.
Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Олександр Блащук розповів, що на 2013 рік загальний розмір державних гарантій запланований на рівні 50-ти мільярдів гривень. А загалом же запозичення здійснюються на 10 років з мінімальними відсотками.
Як зауважив голова облдержадміністрації Борис Клімчук, такої можливості містам вирішити свої наболілі питання не було впродовж останніх двадцяти років. "Держава підтримає вас. Хто перший розробить і подасть проект на затвердження, той буде в пріоритеті, тому не варто гаяти час. Це – стимулюючі кошти, які допоможуть містам", – підкреслив він.
З основними вимогами до проектів соціально-економічного розвитку учасників наради ознайомив директор державного підприємства "Центр розвитку державно-приватного партнерства" Євген Радченко. Він звернув увагу на головний аспект: правильне техніко-економічне обґрунтування проекту.
Також Євген Радченко зазначив, що іноді міста не поспішають використовувати таку можливість, дану державою, бо остерігаються залучати кредити у розвиток інфраструктури: "Не треба боятися цього ресурсу. Уряд гарантує й підтримує програму. Варто скористатися світовим досвідом вирішення наболілих питань сьогодні і самостійно, а не чекати бюджетного фінансування. Потім держава допоможе погасити кредит, але місто вже матиме модернізовану тепло- чи водомережу, освітлення тощо".
Радник народного депутата України Степана Івахіва Валерій Черкаска зауважив, що Волинь може і повинна бути в колі найактивніших регіонів, які подають свої проекти на затвердження. "У нашої області – потужний потенціал та багато проектів, які потребують залучення коштів. І ми можемо бути лідерами тут, адже й голова облдержадміністрації Борис Клімчук, який ефективно працює на благо краю, завжди підтримує й просуває такі потрібні області проекти на найвищому рівні", – наголосив він.
У свою чергу, Борис Клімчук нагадав учасникам наради, що всі проекти, які подаються на кредитування, мають бути окупними, а їх впровадження в майбутньому зекономить місцеві кошти.
Окремі міста, зокрема Луцьк і Нововолинськ, вже підготували низку пропозицій.
Довідково
Відповідну Постанову Кабінет Міністрів України прийняв 3 червня 2013 року за №404 "Деякі питання здійснення головними розпорядниками коштів капітальних видатків понад обсяги встановлених бюджетних призначень". Згідно з Постановою Уряд створив фінансово-кредитну раду з відбору проектів, яку очолив Віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов.
Запозичення здійснюватиметься строком на 10 років. Важливим аспектом у цьому проекті є те, що відсоткову ставку за погашення кредиту сплачує не позичальник, а держава. Основними напрямками кредитування є: впровадження енергоощадних заходів, реконструкція чи ремонт житлових будинків, установка систем доочистки води на об'єктах соціальної сфери, розвиток ліфтового господарства та інші.
Постановою визначено, що отримувати державні гарантії та здійснювати запозичення можуть головні розпорядники коштів Держбюджету, зокрема: центральні органи виконавчої влади та головні розпорядники бюджетів міст, сіл та селищ.
Прес-служба облдержадміністрації.
Залишити коментар