Реакція на жебраків з дітьми у суспільстві переважно така: одні люди тягнуться за гаманцем, щоб подати гроші, інші просто минають прохачів, справедливо позбавляючи доходу тих, хто використовує дітей, як прибутковий бізнес. Але існує третій, найбільш правильний варіант дій, який дає можливість вирішувати дану соціальну проблему.
25 лютого 2009 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо використання дитини для жебракування". Цим Законом доповнено Кримінальний кодекс України статтею 150-1, де передбачена відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та інших осіб за використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом з метою отримання прибутку.
Такий злочин карається обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк. За ті ж дії, вчинені щодо чужої дитини, або пов'язані із застосуванням насильства, а так само вчинені повторно загрожує обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк від 3 до 8 років. Якщо ж злочин скоїть організована група чи внаслідок таких дій дитина отримає тяжкі або середньої тяжкості тілесні ушкодження, передбачається позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
Поняття "використання" стосується не здатних усвідомлювати вчинки немовлят або дітей молодшого шкільного віку, яких злочинці використовують в якості не людини, а корисної речі.
Працівниками кримінальної міліції у справах дітей Ковельського міськвідділу внутрішніх справ систематично проводяться рейди з виявлення таких правопорушень. З початку року на Ковельщині було зареєстровано два факти. "Горе-матері" потрапили в поле зору міліціонерів вперше, тож з ними проведено профілактичні бесіди, аби в майбутньому такі порушення ними не вчинялись.
Коли ви подаєте гроші жебракам, ви не допомагаєте їм, а тільки погіршуєте проблему. Хочете допомогти? Викликайте міліцію, яка допоможе врятувати дітям життя!
Підготувала Еліна БАГІНСЬКА.
Залишити коментар