Дуже давно Абрахам Лінкольн сказав: "Дитина – це людина, яка продовжить те, що почали ви. Вона буде там, де тепер є ви, а коли вас не стане, займеться тією справою, яку ви вважали важливою. Ви можете намітити будь-які стратегічні плани, але те, як вони реалізовуватимуться, залежатиме від неї… Доля людства в її руках".
Кожна дитина хоче жити в сім'ї, відчувати тепло і затишок сімейного оточення, проте не всі діти мають таку можливість. Серед дітей, які перебувають в органах опіки та піклування, лише десяту частину становлять біологічні сироти, решта – це діти, які мають живих батьків, але стають сиротами. Вони – так звані соціальні сироти. Основним фактором появи соціальних сиріт є позбавлення батьків батьківських прав через пияцтво, наркоманію, недостатню увагу до власних дітей.
На сьогоднішній день в Ковельському районі проживає 23 дитини-сироти та 70 дітей, позбавлених батьківського піклування. Як жити таким дітям? У кого шукати ласку й тепло, доброту та щирість, розуміння і любов?
Деяким дітям доля подарувала другий шанс, і вони мають можливість проживати в сім'ї, їхніми батьками стають чужі люди, які наповнюють життя дитини теплотою, любов'ю та турботою, що не змогли дати їм біологічні батьки. І тут на перший план виходять такі форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як прийомна сім'я та дитячий будинок сімейного типу. Це – шанс дитині вирости в сімейному оточенні.
У нашому районі діє три дитячі будинки сімейного типу, де проживають 16 дітей, та чотири прийомні сім'ї, де виховується 7 дітей.
Діти перебувають тут до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі І-ІV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
Фінансування здійснюється за рахунок видатків Державного бюджету в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Якщо Ви вирішили дати дитині такий шанс, Вам необхідно звернутися у центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і повідомити про намір створити дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) чи прийомну сім'ю (ПС), пройти співбесіду. Вимог до освіти чи сімейного статусу немає. Головне, щоб було бажання дати дитині домівку, батьківську турботу й любов.
Процес оформлення передбачає також проходження співбесіди в Центрі, медичне обстеження, вивчення умов проживання кандидатів.
Прийомними батьками, батьками-вихователями можуть бути: 1) працездатні особи, які виявили бажання стати прийомними батьками; 2) особи, які мають середньомісячний сукупний дохід на кожного члена сім'ї не менший, ніж рівень забезпечення прожиткового мінімуму, встановленого законодавством; 3) особи, які мають відповідні житлово-побутові умови; 4) особи, придатні за медичними показниками; 5) особи, які пройшли навчання, організоване центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Прийомними батьками та батьками-вихователями не можуть бути: 1) особи, які не пройшли курс підготовки потенційних кандидатів; 2) особи, які визнані у встановленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними; 3) особи, позбавлені батьківських прав; 4) колишні опікуни (піклувальники, усиновителі), позбавлені відповідних прав за неналежне виконання покладених на них обов'язків; 5) особи, які не пройшли медичне обстеження.
Сьогодні так важливо, щоб усі державні структури, доброчинні фонди, духовенство та громадськість об'єднали свої зусилля і зробили все можливе для того, аби кожна дитина стала для когось найближчою і найріднішою. Щоб кожна дитина, нарешті, знайшла свою родину! Є закони суспільства, є закони Божі, але коли одні доповнюють інших – це і є благо.
Якщо Ви хочете подарувати свою любов дітям, яких обділила доля, звертайтеся в Ковельський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Тел. (03352) 5-19-05.
Тетяна ПОРЕМЧУК,
провідний спеціаліст
районного
центру соціальних
служб для сім'ї,
дітей та молоді.
Залишити коментар