З 8 по 12 жовтня у Ковелі проходив Всеукраїнський семінар "Рак молочної залози. Методи психологічної допомоги", організований Всеукраїнською спілкою громадських організацій "Конфедерація громадських організацій інвалідів України" за підтримки Міністерства соціальної політики України і Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України.
Рак молочної залози займає перше місце в структурі онкологічної захворюваності серед жінок. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі щорічно виявляється понад мільйон нових випадків раку цієї локалізації, зокрема в Україні — щорічно 16 тисяч жінок.
Незважаючи на те, що проблемі раку молочної залози приділяється багато уваги, досі не вирішеними залишаються питання зниження захворюваності та смертності від даної хвороби.
Проблема ранньої діагностики раку грудей вкрай актуальна для нашої країни. В результаті проведених опитувань з'ясувалося, що в деяких регіонах мамографію ніколи в житті не робили від 50 до 98 % жінок. Основні причини: відсутність часу або безвідповідальне ставлення жінок до свого здоров'я, в деяких регіонах — брак вузьких фахівців. А між тим, на кожну тисячу обстежених жінок припадає близько 12–15 виявлених випадків захворювання.
У конференції взяли участь жінки зі Львова, Харкова, Черкас, Запоріжжя, Сум, Київської, Волинської та Рівненської областей. Це люди, які мужньо перенесли операцію і побороли страшний діагноз. Під час конференції вони поділилися з присутніми власним досвідом подолання хвороби.
Також учасники семінару заслухали доповіді на тему "Рак молочної залози та важливість ранньої діагностики" провідних спеціалістів — лікарів-мамологів та онкологів з різних областей України. Зокрема, хірург-мамолог Волинського онкодиспансеру Кучко С. В. зауважив, що у Волинській області при первинному обстеженні діагностується рак молочної залози у 260-290 жінок щорічно і, на превеликий жаль, у чверті жінок діагностується пізня стадія цієї хвороби. За його словами, головним у боротьбі проти раку молочної залози залишається його раннє виявлення, що дозволяє поліпшити результати лікування та виживання пацієнток.
Акцентувала увагу на важливості ранньої діагностики хвороби та методах її лікування й Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Тетяна Ткачук, яка взяла участь у конференції. Вчена зауважила, що, крім самообстежень, кожній жінці віком від 18 років потрібно раз на рік проходити обстеження у мамолога, а, досягнувши 40 років, — профілактичне обстеження: візит до мамолога, мамографію та ультразвукове дослідження молочних залоз.
Фахівці Ковельського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді ознайомили учасників з роботою центру та зазначили, що вони готові надавати медико-соціальну, психологічну та оздоровчо-реабілітаційну допомогу жінкам, які перенесли оперативне втручання.
Організатори конференції — "Конфедерація громадських організацій інвалідів України" сподіваються, що багатосторонній обмін інформацією, відкрите спілкування зі спікерами, знайомство з новими людьми сприятимуть попередженню та боротьбі з раком молочної залози в Україні.
Василь ЛЕВЧУК,
начальник відділу охорони здоров'я виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар