З гарними здобутками зустрічають вони ювілейні дати, адже виповнилося 25 років від дня створення першого у Волинській області відділення соціальної допомоги вдома у місті Ковелі.
Відділення складалось із завідувача та 4 соціальних робітників, одна з яких – Ольга Місюра і сьогодні опікується одинокими громадянами.
Соціальні робітники щоденно завойовували довіру в одиноких громадян, які потребували сторонньої допомоги. Це – експеримент, який був вдало впроваджений. Протягом двох років чисельність працівників відділення зросла до 22. Ними обслуговувалось більше 400 чоловік. Робота вдосконалювалася, урізноманітнювались види надання соціальних послуг.
1993 року відділення переросло у нову структуру – територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.
До його структури входило 3 відділення: соціальної допомоги вдома, господарсько-побутове, спеціальний житловий будинок. Працювало 73 чоловіки.
Соціальні послуги вдосконалювалися і розширювалися. Так, на базі спеціального будинку, де проживали громадяни, які не мали власного житла, було створено стаціонарне відділення.
Господарсько-побутове відділення реорганізовано у відділення соціально-побутової реабілітації та організації надання грошової та натуральної допомоги.
У 1990-х роках започатковується новий вид допомоги – гуманітарної, яка регулярно надходить з Німеччини (м. Вальсроде). Було створено благодійну організацію "Допомога дітям Ковеля", яка співпрацює з територіальним центром більше 20 років (керівник Міхаель Хааке).
Щорічно надається гуманітарна допомога та проводиться оздоровлення дітей у літній період.
Сьогодні територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) є спеціальною комунальною установою, що надає соціальні послуги пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам та іншим соціально незахищеним громадянам вдома, в умовах стаціонарного, тимчасового та постійного проживання, які спрямовані на підтримання їхньої життєдіяльності і соціальної активності.
Територіальний центр складається з 4 структурних підрозділів: відділення соціальної допомоги вдома, стаціонарного відділення для постійного проживання, відділення соціально-побутової адаптації, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
Комплекс соціальних послуг отримують більше двох тисяч громадян міста. Працює в установі 70 чоловік, з них – 43 соціальні робітники.
20-річний ювілей територіальний центр зустрічає з хорошими здобутками завдяки впровадженому європейському досвіду роботи. Спільно з соціальною сферою м. Холма у 2005 р. вперше в Україні у нашому місті успішно впроваджена інноваційна форма роботи з літніми людьми на ринку соціальних послуг – Університет ІІІ віку.
Університет працює з подібними закладами міст Влодави та Холма (Республіка Польща). Соціально-педагогічна послуга "Університет ІІІ віку" вивчена Міністерством соціальної політики України і впроваджена в систему соціальних послуг держави. Успішно вона розвивається і на Волині.
Про територіальний центр можна розказувати ще багато, бо це – як життя, що складається з різнобарвних сторінок.
Організатором першого відділення соціальної допомоги вдома, пізніше — директором територіального центру була Софія Сагаль, нині начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради, член президії ради Волинської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України.
Працелюбність, повага до людей, впровадження дієвих форм і методів соціальної роботи сформували Софію Анатоліївну як сучасного керівника-новатора. Її участь у вересні цього року в Міжнародній конференції по роботі з старшими особами у м. Холмі, виступ про досвід роботи у місті Ковелі і співпраця з соціальними структурами міста Холма підтвердили її високий професійний рівень і визнання. Міжнародну конференцію було організовано з ініціативи голови Волинської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України Галини Микитюк.
Завдяки підтримці Волинської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України маємо можливість ознайомлюватись з досвідом роботи колег із різних регіонів нашої держави і ділитись своїм. У цьому році приймали делегації колег з Тернопільщини і Рівненщини.
Оскільки значне психологічне та фізичне навантаження потребують відпочинку для душі та серця, то наші працівники прагнуть до самореалізації, вкладаючи часточку душі у те, що роблять, щоб мати задоволення.
В обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності, декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва колектив виборов друге місце, в спортивних змаганнях – третє.
Однією з складових успішної роботи колективу є те, що міська громада допомагає у вирішенні проблемних питань. Результативно допомагає підтримка та взаєморозуміння з боку міського голови Олега Кіндера і його заступника Ігоря Прокопіва.
З міського бюджету виділяються кошти для покращення умов проживання в стаціонарному відділенні та створення належних умов роботи працівників.
Наша гуманна професія зобов'язує бути у перших рядах тих, хто сіє в суспільстві зерна добра, милосердя, співчуття, взаємопорозуміння та злагоди.
Ніна ХІЛЬЧУК,
директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Ковеля.
НА ЗНІМКУ: ветерани колективу терцентру — заступник директора Діана Возна, головний бухгалтер Галина Сташук, завідувач відділення соцдопомоги вдома Катерина Антонюк, соціальний працівник Людмила Чашук, голова профкому Людмила Клімук, соціальний робітник Ольга Місюра на чолі з директором закладу Ніною Хільчук.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар