28 жовтня – День визволення України від фашистів. З цієї нагоди відбулися урочистості у Голобах. Сюди прибули перші керівники районної влади, голови ветеранських організацій сільських і селищних рад району, ветерани війни і праці, учасники бойових дій.
Біля обеліска Слави відбувся мітинг. Його відкрила голова районної ветеранської організації Валентина Січкар. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих визволителів. Було покладено квіти до підніжжя обеліска.
У день 69-ої річниці визволення України від фашистських загарбників голова райдержадміністрації Сергій Матяшук зустрівся з ветеранами-визволителями, головами ветеранських організацій району. Урочисто, з букетами квітів в руках вітали гостей учні Голобського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія".
Після офіційної зустрічі гості побували в краєзнавчому музеї школи, де мали змогу ознайомитися з унікальними експонатами, послухати розповідь екскурсовода – учня Андрія Борисюка.
Захід розпочав хор ветеранів війни і праці "Червона калина", які виконали пісні воєнних років.
Голова районної ветеранської організації Валентина Січкар привітала ветеранів, наголосивши, що Президент України називає старше покоління «золотим фондом держави» і визначив Уряду ключове завдання: жоден ветеран Великої Вітчизняної війни не повинен залишитися без уваги і турботи.
Валентина Володимирівна розповіла про участь ветеранів у громадському житті району, зачитала лист-вітання доньки Джульєтти Героя Радянського Союзу Чічіко Бенделіані, останки якого перевезені із Голоб в Грузію і перепоховані 2007 року.
З вітальними промовами виступили голова райдержадміністрації Сергій Матяшук та голова районної ради Петро Якубук.
Спогадами про буремні роки війни поділилися учасники бойових дій Яків Чуль із Ворони та Андрій Щибря із Голоб.
Яків Чуль, зокрема, висловив вдячність голові райдержадміністрації Сергію Матяшуку за турботу про ветеранів, людей похилого віку, навів реальний приклад – сприяння у відкритті магазину в селі, де він мешкає.
Далі ініціативу свята перехопили учні. Ними показана тематична літературно-музична композиція. Транслювались кадри воєнних років, діти виконували вірші та пісні на воєнну тематику. Хвилююче сприймались епізоди про обкрадене війною дитинство, драматична сценка про невмирущу партизанку, реквієм із свічками.
Підсумував зустріч поколінь заступник голови райдержадміністрації Андрій Мигуля, який подякував організаторам свята і його учасникам, а шановним гостям-ветеранам побажав міцного здоров'я. Для них всі в залі виконали величальну "Многая літа".
Тепло попрощавшись із учнями та вчителями, гості відвідали клуб ветеранів селища Голоб. Тут лунали фронтові пісні. Свято продовжилось за гостинним столом у бібліотеці. Ветерани ділились спогадами про своє обпалене війною сирітське, голодне, холодне дитинство, про свою післявоєнну юність, коли треба було піднімати країну з руїн.
Всіх ще раз привітали голова Голобської первинної організації ветеранів Марія Янко, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ковельської райдержадміністрації Аркадій Степанюк, голова районної ветеранської організації Валентина Січкар.
Схвилювала присутніх розповідь голови Дубівської ветеранської організації Ганни Кузик, яку з сім'єю вивезли до Німеччини, про тяжке рабське поневіряння, про те, як вдалося вижити і повернутись додому. В рідному краї на сім'ю чекало спалене вщент село.
Довелося жити у землянці. Через усю війну пронесла підручник рідної мови, а згодом стала вчителем української мови. Була і головою сільської ради. Тому не дивно, що місцеві ветерани обрали її своїм ватажком.
Про важкі післявоєнні колгоспні будні, коли починали все з «нуля», повідали колишні голови колгоспів Олена Вавринюк (Ситовичівська ветеранська організація) і Зінаїда Барбарук (Майданська ветеранська організація).
Всі голови ветеранських організацій – це учасники бойових дій, учасники війни та "діти війни". Останніх можна розмежувати на три категорії. Перша – це круглі сироти із дитячих будинків, друга – напівсироти, у яких батьків забрала війна і не повернула, і ті, яким пощастило, бо їхні батьки вернулись із фронтових доріг.
Зінаїда Барбарук виросла в дитбудинку. Сім'ю створила вже на Волині, приїхавши із Черкащини після сільськогосподарського технікуму. Спочатку в Майдані працювала зоотехніком. Худенька, маленька, але завзята до роботи завоювала авторитет у майданців. І вони згодом обрали її головою. Так і працювала до пенсії і зараз продовжує служити людям, які їй довіряють.
Виступив й голова Мельницької ветеранської організації Володимир Ковальчук. У нього – теж особлива доля. Учасник бойових дій, має найбільший стаж посади, на якій працює досі, стояв біля витоків створення ветеранської організації. Володимир Андрійович надзвичайно активний в роботі.
Поділились також спогадами і враженнями голови Мощенської ветеранської організації Ганна Савчишина та Доротищенської – Надія Місюра.
Ветерани дякували за турботу про них і за гарну організацію свята.
Валентина ОСТАПЧУК.
смт Голоби.
Залишити коментар