«Якщо ввечері ви переглядаєте чергове телешоу чи в автомобілі слухаєте улюблену FM радіостанцію, одночасно розмовляючи по телефону, то обов'язково в цей час на своїх робочих місцях знаходяться працівники Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення», – так розпочалася наша розмова з директором Волинської філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Сергієм СЕМЕРЕЄМ.
– Сергію Івановичу, чим живе підприємство, з якими успіхами зустрічаєте свято?
– Підприємство сьогодні – це 12 радіотелевізійних станцій на Волині та дуже широкий спектр телекомунікаційних послуг. У першу чергу – це звичайно ефірне радіо та цифрове і аналогове телевізійне мовлення. Оскільки Ковельський ретранслятор і надалі залишається найбільш потужним телецентром на Волині, то 100 відсотків території Ковельського району покрито як цифровим, так і аналоговим телебаченням.
Також надаються послуги операторам стільникового зв'язку, Інтернет-провайдерам, організовуємо власні цифрові канали зв'язку для регіональних та загальнонаціональних телерадіокомпаній.
Звичайно, що такі високотехнологічні завдання галузі телекомунікацій під силу лише колективу професіоналів високого рівня. І ми такий колектив маємо – дружний, згуртований, здатний до самонавчання і креативного мислення.
– І що: в наш час – і ніяких проблем? Такий собі острівок благополуччя?
– Не може бути на державному підприємстві без проблем, коли в країні економічна криза. І на сьогодні для нас найбільш складне питання – це надзвичайно велика заборгованість державних (бюджетних) телерадіокомпаній, через яку не виконано ряд інвестиційних проектів.
Є й інші проблеми, специфічні для нашої галузі. Наприклад, недосконале законодавство в сфері ліцензування цифрового ефірного телебачення не дозволяє впровадити цифрове мовлення в строки, визначені міжнародними угодами, та забезпечити доступ до нього всіх верств населення. На жаль, ми не можемо вплинути на загальнонаціональні процеси, і нам залишається на обласному рівні максимально добре і професійно організовувати роботу та виконувати поставлені завдання.
– В ці дні вирішується питання щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Які зміни очікують вашу галузь після євроінтеграції?
– Наведу таке порівняння. За даними соціології, на вересень 2013 року лише 34 відсотки населення України користується Інтернетом, і саме на Волині зафіксовано найменше користувачів мережею Інтернет серед областей України – близько 63 тисяч абонентів. І проблема не в тому, що мешканці не хочуть отримувати ці послуги, а в тому, що в селах і районних центрах відсутня технічна можливість під'єднатися до якісного Інтернету за розумні кошти.
В той же час у країнах ЄС доступ до Інтернету мають понад 96 відсотків населення, і це вважається одним із ключових показників розвиненості країни та гарантованим законодавством правом на доступ до інформації.
В разі вступу до ЄС, Україна зобов'язана буде прийняти умови і стандарти, діючі в європейській спільноті, а державна політика – спрямуватися на створення привабливих умов для ведення бізнесу та залучення інвестицій в побудову інформаційних мереж. Тож є велика надія, що покращення буде саме після вступу України до ЄС і за рахунок інвестицій ЄС.
– І на завершення – побажання для свого колективу та всіх зв'язківців і телевізійників Волині.
– Шановні колеги! Сьогодні неможливо уявити наше життя без таких технічних досягнень, як зв'язок, радіо та телебачення. Рівень розвитку цієї сфери є своєрідною візитівкою інформаційного суспільства. Віримо, що наша спільна праця – надзвичайно важлива для блага і розквіту рідної України.
Бажаю Вам міцного здоров’я, творчого натхнення, цікавих ідей та їх успішного втілення!
Підготувала Лариса СЕВЕРИН.
Залишити коментар