Світ наш – тільки школа, де ми вчимося пізнавати.
М. Монтень.
Нещодавно в стінах Ковельського медичного коледжу в рамках засідання обласного методичного об'єднання заступників з гуманітарної освіти та виховання відбувся дебют студентського театру. Вистава під назвою "Сватання на Гончарівці", яка вже стала класикою українського театрального мистецтва, була обрана не випадково.
Головною метою даного заходу було відкриття для студентської мо-лоді чарівного світу невичерпної української творчості, традицій, які вже давно стали серцем нашого величного народу. Через призму мистецтва можливо побачити всю велич і красу справжньої, істинної, нічим не сплюндрованої української душі.
Студентський театр – один із дієвих засобів впливу на молодь, котрий дає можливість самореалізуватися та самоствердитись у сучасному світі.
Першопрохідцями студентського театру у Ковельському медичному коледжі стали талановиті та неординарні студенти: Ярослав Василик, він же Стецько (спеціальність "Лікувальна справа" група "А" І курс); Мирослава Гурко, вона ж Одарка – мати Уляни (спеціальність "Сестринська справа" І курс); Юрій Сотник — Олексій, коханий Уляни (спеціальність "Лікувальна справа" група "В" II курс); Богдан Марчук — Скорик, солдат у відставці (спеціальність "Лікувальна справа" група "Б" II курс); Михайло Солодуха – Прокіп Шкурат, батько Уляни (спеціальність "Лікувальна справа" група "Б" II курс); Володимир Савлук – Кандзюба, батько Стецька (спеціальність "Лікувальна справа" група "Б" II курс); Інна Добровольська – Уляна (спеціальність "Сестринська справа" II курс).
Завдяки юнацькому запалу, наполегли-вості та працьови-тості ці молоді люди зуміли у своїх ролях не тільки відобразити образи простих українців, а й зі своєрідною харизмою та витонченістю надзвичайно точно передати головну ідею твору. Сплеск позитивних емоцій, що переповнював глядацький зал, був результатом тонкого українського гумору та гарної акторської гри студентів коледжу.
Справжнім українським колоритом збагатили виставу народні пісні, за допомогою яких так легко передавати переживання і настрій головних героїв сюжету. Журлива і весела, сварлива і жалісна, переконлива україн-ська пісня лилася поміж глядачами, даруючи гарний настрій.
Великих зусиль до постановки вистави доклала Олена Сметюх, художній керівник Ковельського медичного коледжу. Завдяки талановитому та творчому підходу до молоді вона зуміла відкрити нові таланти серед студентів коледжу. Адже коли людина ро-бить свою справу чесно, з душею, то все згодом вертається сторицею.
Таємниця мистецтва полягає у тому, що щоразу, милуючись невидимим, вслухаючись у невимовне, ми розкриваємо все нові і нові грані своєї особистості. За допомогою театрального мистецтва ми, дорослі, маємо можливість спонукати молодь до творчих пошуків, допомагаємо їй відчути у собі впевненість, вчимо бачити красу навколишнього світу. Адже, доклавши зусиль, трішки таланту та бажання, народжується студентський театр – простір для нових емоцій та вражень.
Інна ТРЕТЯК,
педагог-організатор Ковельського медичного коледжу.
НА ЗНІМКАХ: епізоди з вистави студентського театру.
Фото з архіву медичного коледжу.
Залишити коментар