Наші читачі М. Романюк, М. Шафарчук та інші в своїх зверненнях до редакції газети неодноразово скаржились на те, що зв'язківці цеху телекомунікаційних послуг № 10 м. Ковеля Волинської дирекції ПАТ "Укртелеком" неохоче виконують їхні прохання стосовно відновлення роботи домашніх радіоточок, забезпечення абонентів якісною і стабільною послугою проводового радіомовлення. Вони посилаються на те, що з об’єктивних причин в Ковелі (як і в усій Україні) користувачів радіоточок меншає з року в рік.
Що це за причини, чи законно обстоюють своє право отримувати таку послугу автори звернень у газету? – про це редакція попросила розповісти виконуючого обов'язки начальника цеху Василя БОРОДЮКА. Ось що він сказав:
– ПАТ "Укртелеком" є оператором телекомунікації, який, крім загальних (універсальних) телекомунікаційних послуг, надає, зокрема, й послуги проводового радіомовлення. На жаль, сьогодні ця підгалузь є збитковою. Ми не приховуємо, що наше підприємство зазнає суттєвих втрат через експлуатаційно-технічне обслуговування обладнання і споруд проводового радіомовлення. Сума їх постійно збільшується через зростання цін на енергоносії та паливно-мастильні матеріали, запчастини.
Водночас в Україні немає механізму компенсації збитків за надання телекомунікаційних послуг нижче їх собівартості. А належно утримувати та сприяти розвитку цієї підгалузі можна лише за умов фінансової підтримки на державному рівні, що дуже сумнівно в умовах нинішньої економічної кризи.
На відміну від "Укрпошти", яка є державним підприємством, ПАТ "Укртелеком" приватна телекомунікаційна компанія. То ж, мабуть, не знайдеться такого господаря чи власника (а "Укртелеком" не виняток), який буде працювати собі на збиток.
Такі реалії життя, про які мають знати читачі газети. Попри все, в діяльності нашого цеху не було жодного випадку примусу абонентів відмовитися від послуг проводого радіомовлення. Немає й «плану» згортання мережі.
Натомість ми рекомендуємо кожному з них користуватись послугами ефірного радіомовлення. Придбавши ефірні приймачі з діапазоном FМ-1, вони мають змогу слухати першу програму Українського радіо та програму радіостанції "Промінь". До речі, промисловість України не виготовляє приймачів проводового мовлення, з інших країн така техніка не імпортується. Ті ж приймачі, що є в абонентів, придбані ще 30-40 років тому.
Нині ПАТ "Укртелеком" пропонує своїм абонентам низку нових послуг, які суттєво заповнюють інформаційну прогалину.
Підготував Гнат ОЛЬХОВИЧ.
Залишити коментар