Напередодні Новорічних свят громадяни купують феєрверки, бенгальські вогні, петарди та інші вироби, часто не переконавшись в їх якості.
Протягом передноворічних днів працівники міліції будуть проводити перевірки ринків і торгових точок для виявлення та припинення порушень в обороті піротехніки. Перевірятимуть не тільки супровідні документи на небезпечний товар, але й умови його зберігання.
У разі порушення вимог цих правил винних осіб буде притягнуто до адміністративної відповідальності:
за статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), а саме – порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою накладення штрафу від тридцяти п'яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1020 грн.) з конфіскацією піротехнічних засобів. При повторному правопорушенні протягом року – від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1020 до 17000 грн.).
Шановні громадяни! Ви можете самостійно перевірити придбану піротехнічну продукцію. Насамперед, попросіть у продавця документи на запропонований товар. Якщо вони в порядку, проведіть візуальний огляд потенційної покупки. Піротехнічні вироби не повинні бути м'ятими, підмоченими, мати тріщини або інші пошкодження корпусу або гніту. На етикетці має бути супровідна інформація: дата виробництва, термін придатності, виробник, попередження про небезпеку виробу і т. д.
Щоб уникнути травм при використанні піротехніки, необхідно пам'ятати про основні правила безпеки:
1. Вибрати відкрите місце, вільне від дерев, будівель і пожежонебезпечних об'єктів – стоянок автомашин, дерев'яних сараїв і т. д. В результаті потрапляння іскри може виникнути пожежа, що призведе до трагічних наслідків.
2. Дотримуватися безпечної дистанції. Місце для глядачів повинно розташовуватися не ближче 15-20 м від пускового майданчика феєрверку.
3. Не можна підходити, брати в руки коробку з феєрверком або інші піротехнічні вироби відразу ж після їх використання. Всередині можуть залишатися снаряди, які не спрацювали. Необхідно почекати від 2 до 5 хвилин в залежності від розміру і типу піротехніки.
4. Встановлювати стаціонарні коробки з піротехнікою типу "Постріл", "Фонтан" і подібні слід на рівній поверхні, що виключає можливість перекидання.
5. Не давайте дітям гратися з піротехнічними виробами. Необережне поводження з небезпечними предметами може призвести до сильних опіків і травм.
Підготувала
Еліна БАГІНСЬКА,
працівник Ковельського міськвідділу УМВС України у Волинській області.
Залишити коментар