Рік, що минув, запам'ятався волинянам багатьма подіями. Більшість із них стали можливими завдяки виконанню Програми економічних реформ Президента України на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".
Реформи, продиктовані життям, торкнулись багатьох сфер: економіки, сільського господарства, медицини, освіти, енергетичного комплексу.
Оскільки Волинь – область аграрна, то зрозуміло, що одним із пріоритетів розвитку краю є сільське господарство. Минулого року селяни добре попрацювали. Згідно із статистичними даними, за січень-жовтень обсяги виробництва сільськогосподарської продукції в усіх категоріях господарств області склали 5822,7 мільйона гривень.
Забезпечено приріст виробництва сільськогосподарської продукції на 2,4 відсотка, в тому числі агроформуваннями – на 9,7 відсотка. На 12,3 відсотка зросло виробництво м'яса.
Серед лідерів сільгоспвиробництва – знані на Волині господарства "П'ятидні", "Рать", "Дружба", "Романів", "Городище", "Агросвіт-Волинь", "Перлина Турії".
У 2013 році влада продовжила стимулювати створення родинних ферм. Нині їх в області 3478. Селяни-одноосібники утримують у своїх господарствах 11707 корів.
Ще один напрямок розвитку агробізнесу – створення молочарських сільськогосподарських кооперативів.
До речі, напередодні урочистостей з нагоди Дня працівника сільського господарства України голова облдержадміністрації Борис Клімчук, його заступник Віталій Карпюк та голова облради Володимир Войтович вручили дев'ятьом волинським господарям холодильне обладнання для зберігання молока. Цю техніку за Програмою підтримки особистих селянських господарств області на 2012-2016 роки передали селянам-одноосібникам, які утримують п'ять і більше корів та реалізують молоко бюджетним установам і населенню Волині.
Загалом на фінансування регіональних сільгосппрограм із місцевих бюджетів спрямовано понад 15 мільйонів гривень.
Позитивні тенденції збереглись у добувній і вугільній промисловості, у виготовленні виробів з деревини, у машинобудівній промисловості і розробленні кар'єрів. На 5,7 % зросло текстильне виробництво, на 4,4 % – виробництво предметів хімії.
Значний внесок у промисловість області роблять публічні акціонерні товариства "СКФ Україна", приватне акціонерне товариство "Волиньхолдинг", товариства з обмеженою відповідальністю "Кромберг енд Шуберт" та СП "Модерн-Експо", частка яких становить майже 30% від всієї реалізованої продукції.
Реформування галузі охорони здоров'я, особливо її первинних осередків, не втратило актуальності. В області створені і успішно діють три госпітальні округи з центрами у Любомлі, Володимирі-Волинському і Ковелі.
Рішенням сесії обласної ради від 25 січня 2013 року було утворено "Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", де працює 70 бригад екстреної медичної допомоги у 18 відділеннях та 26 пунктах базування.
Завдяки стабільному фінансуванню, а також спонсорським коштам, оновлюється матеріально- технічна база медичних закладів області. Усі карети "швидкої допомоги" забезпечені засобами мобільного зв'язку та GPS- навігаторами.
На Волині активно впроваджується Державна цільова соціальна програма реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Головний акцент – перепрофілювання закладів освіти інтернатного типу і створення максимально комфортних умов у сільських школах.
"Волинь одна з перших у державі почала облаштовувати в школах теплі санітарні кімнати та внутрішні санвузли там, де ніколи таких умов не було. Левова частка об'єктів вже завершена…", – наголошує голова облдержадміністрації Борис Клімчук.
Поступово на Волині відновлюється дошкільна освіта, будуються та реконструюються дитячі садочки. Минулого року створено 1330 додаткових місць для малечі. І ця робота триває.
Майже 100 тисяч волинян скористались послугою з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії. Експеримент, започаткований на Волині, взяв на озброєння Уряд. Зокрема, під час доповіді Бориса Клімчука щодо продовження у 2014-му році проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії, Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив профільним міністрам розробити відповідний проект нормативно-правового акта, який би поширив практику волинян на всю країну.
Важливий вектор соціальної політики – супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Спеціалісти районних та міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді допомогли понад 71 тисячі людей. В області практично немає родин, які б залишились наодинці зі своїми проблемами.
Волинь – лідер у впровадженні Програми "Доступне житло". Принаймні, так стверджує голова правління Державного фонду сприяння молодіжному будівництву Леонід Рисухін, який нещодавно побував на Волині. Як відомо, за сприяння державної програми "Доступне житло" нещодавно новоселами стали 46 родин. 2013 року для Волині держава передбачила 25 мільйонів гривень для придбання доступного житла. А це немало-небагато – 482 квартири.
Окрема увага з боку влади – до проблем соціально незахищених верств населення. Зокрема, 50 повнолітніх волинських дітей-сиріт отримали своє перше соціальне житло. Помешкання їм придбали в рамках обласної програми, яку Волинь однією із перших у державі затвердила позаторік.
За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку здійснюється будівництво, реконструкція і капітальний ремонт низки закладів соціальної сфери – шкіл, дитячих садочків, лікарень. На початок грудня 2013 року будівельниками освоєно більше 10 мільйонів гривень.
Під особливим контролем влади – впровадження національного проекту "Нове життя" – нова якість охорони материнства та дитинства". Він передбачає створення 27 регіональних перинатальних центрів, забезпечених сучасним медичним обладнанням. Минулого року на фінансування Волинського перинатального центру держава виділила 78 мільйонів гривень.
І це далеко не повний перелік хороших задумів і справ, втілених минулого року на Волині. Хочеться вірити, що й 2014-ий рік буде не менш плідним.
Микола ПРИЙМАЧУК.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
НА ЗНІМКУ: під час урочистостей у Ковелі з нагоди введення в експлуатацію першої черги житлового будинку по вул. Ватутіна, 70-Б, зведеного в рамках державної програми «Житло для молоді».
Радість новосілля з ковельчанами розділили Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, голова облдержадміністрації Борис Клімчук, керівники міста і району.
Залишити коментар