30 січня в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулась колегія відділу освіти райдержадміністрації, в якій взяли участь голова райдержадміністрації Сергій Матяшук, заступник голови райдержадміністрації Андрій Мигуля, працівники відділу освіти та районного методичного кабінету, керівники дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів району.
На порядок денний були внесені питання: про підсумки роботи відділу освіти, навчальних закладів району у 2013 році та основні завдання на 2014 рік; про затвердження районної Програми розвитку психологічної служби системи освіти Ковельського району на період до 2017 року.
По першому питанню порядку денного виступив начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Мацан. Юрій Євгенович зазначив, що в Ковельському районі функціонує 79 навчальних закладів. З них – 17 дошкільних, 58 – загальноосвітніх та 4 – позашкільні.
Доповідач наголосив, що пріоритетним напрямком діяльності залишається збереження і розширення мережі дошкільних навчальних закладів, зазначивши, що в грудні 2013 року відкрито групи короткотривалого перебування у ДНЗ смт. Голоб, с. Заріччя на 18 місць та ДНЗ з короткотривалим перебуванням у с. Мощеній на 5 місць.
Не оминув увагою і питання зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів, зокрема капітальний ремонт приміщення ДНЗ смт. Голоб. На ці роботи з Державного бюджету використано 1485,3 тис. грн. В усіх дошкільних навчальних закладах проведені поточні ремонти з використанням сучасних технологій.
Зупинився начальник відділу освіти райдержадміністрації і на проблемних питаннях, які потребують вирішення. Зокрема, це відкриття повноцінних дошкільних закладів у селах Любитові, Білині, Скулині, Колодяжному, додаткових груп у смт Люблинці, смт Голобах, с. Вербці.
Важливим напрямком системної роботи працівників відділу освіти райдержадміністрації було проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2013 році. Посадовець підсумував результати проведеного тестування, а також зупинився на результатах знань учнів.
Він, зокрема, відзначив, що основну школу закінчили 464 учні, 23 з них отримали свідоцтва з «відзнакою». 301 учень закінчив старшу школу, крім того 1 – екстерном. 28 випускників (9,3%, що на 4,3% більше, ніж у минулому році) нагороджені медалями: 21 – золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні", 7 – срібною медаллю "За досягнення в навчанні".
Юрій Мацан поінформував про наявність 370 одиниць комп'ютерної техніки в усіх школах І-ІІ та І-ІІІ ступенів району, водночас звернувши увагу на те, що в минулому році за рахунок місцевого бюджету було придбано чотири комп'ютерних класи.
Йшла мова і про організацію харчування дітей. Це питання сьогодні залишається одним із найактуальніших. В 2013 році всіма видами харчування охоплено 4465 учнів району, що становить 98,2% від загальної кількості школярів.
Однією із складових рівного доступу до здобуття якісної освіти є перевезення учнів до місць навчання й додому. Посадовець поінформував, що всіх учнів підвозять: 301 – шкільними автобусами, 334 – рейсовими автобусами згідно з укладеними угодами, 60 – орендованим транспортом.
В рамках Державної цільової соціальної програми "Шкільний автобус" в 2013 році районний автопарк поповнився ще одним шкільним автобусом.
Особливу увагу Юрій Євгенович у виступі звернув на питання організації навчання і виховання дітей, які потребують корекції фізичного, розумового розвитку. Сьогодні актуальним є впровадження інклюзивного навчання, адже рівний доступ до якісної освіти та навчання за місцем проживання в умовах загальноосвітнього закладу – це право всіх дітей. З 1 вересня 2013 року запроваджена інклюзивна форма навчання в НВК "Загальноосвітня школа-гімназія" ім. С. Є. Ткача смт. Голоб у 2-му класі.
В районі збережено мережу позашкільних закладів. Працюють Центр позашкільної освіти (ЦПО), районна станція юних туристів (СЮТур), Люблинецька та Голобська дитячо-юнацькі спортивні школи.
По другому питанню виступила завідуюча районною психолого-медико-педагогічною консультацією відділу освіти райдержадміністрації Світлана Трофімук.
Світлана Миколаївна зазначила, що для забезпечення процесів реформування освіти, сприяння становленню і розвитку особистості дітей і учнів, запобігання негативним явищам в молодіжному середовищі в районі розроблено Програму розвитку психологічної служби на період до 2017 року, яка спрямована на подальший поступальний розвиток служби, підвищення ефективності та результативності діяльності її фахівців.
Своє бачення подальшого розвитку галузі освіти, шляхів вирішення проблемних питань висловив голова райдержадміністрації Сергій Матяшук. Сергій Васильович зазначив, що держава приділяє особливу увагу системі освіти. Він зосередив увагу педагогів на активізації роботи з підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання, покращення якості знань школярів, зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів.
Не оминув С. Матяшук увагою і питання суспільно-політичної ситуації в державі. Він подякував працівникам освіти за забезпечення стабільної роботи галузі у ці непрості дні та закликав зберігати спокій, зробити все задля миру, задля повернення життя всіх людей у мирне русло, адже, на переконання керівника виконавчої влади, найвища цінність – мир і злагода в суспільстві.
В зимовий період нагальними є питання, пов'язані з прибиранням вулиць, доріг та інших об'єктів від снігу. Контроль за станом розчищення доріг на території району безпосередньо здійснює перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Стиранка.
Днями він здійснив перевірку стану доріг району. Як повідомив посадовець, філією "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор" для розчищення доріг від снігу використано 8000 л дизпалива, 1000 л бензину, а також 414 тонн піщано-соляної суміші. Станом на 4 лютого від снігових заметів розчищено 90 населених пунктів Ковельського району.
В районі щоденно працює снігоочисна техніка філії "Ковельський автодор", філії "Ковельської ДЕД" ДП "Волинський облавтодор", ТзОВ "Ідея".
Михайло Стиранка зосередив увагу на необхідності відповідального ставлення до роботи з очищення доріг від снігу, адже від цього залежить життєдіяльність територіальної громади.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.
Залишити коментар