У рамках Шевченківських днів 17 березня 2014 р. у Палаці учнівської молоді ім. Івана Франка відбувся районний конкурс читців-декламаторів серед учнів загальноосвітніх шкіл.
9 березня 1814 року – вікопомна дата, яку внесено до світового календаря знаменних і пам'ятних дат ЮНЕСКО. Цього дня 200 літ тому Україна подарувала світові Тараса Григоровича Шевченка – Генія, Пророка, Поета, що відкрив світові буття українців і завдяки якому скарби української душі рікою влилися в загальний потік культури.
27 січня виповнилося 154 роки з дня виходу "Кобзаря" – Книги Правди, що стала епохою в історії духовного розвитку українського народу, української літератури. 10 березня 1861 р. закінчилося земне життя Тараса Шевченка і почалося його безсмертя. Але товща часу не в змозі притупити гостру актуальність Кобзаревого слова для кожного з наступних поколінь.
З метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря і проводився даний конкурс. Його відкрив вступним словом Олексій Пех, місцевий поет, керівник літературної студії Центру позашкільної освіти, голова журі:
Є цінності одвічні і нетлінні,
Їх не стирає невблаганний
час.
Кобзар – духовний кодекс
України,
Мудра Нагорна проповідь
для нас.
У ньому – код великого
народу,
Його несем і будемо нести.
Для українців Заходу і Сходу
Тарас Шевченко близький
і простий.
Знову і знов думками осягаю
Мудрість простих, таких
звичайних слів.
Спасибі Богу – ми Шевченка
маєм
На всю прийдешність років
і віків.
Близько 30 вчительських та учнівських делегацій зі всіх загальноосвітніх шкіл району з'їхалися, щоб вшанувати пам'ять Великого Кобзаря, великого сина українського народу, творчість якого була й залишається невичерпною скарбницею народної мудрості. З вуст учасників прозвучали твори Шевченка, твори інших авторів про Кобзаря, а також власні поезії учнів.
Зачарував присутніх у залі виступ Матвєєвої Ольги із ЗОШ І-ІІ ст. с. Озерного, яка виразно, емоційно, артистично прочитала поетичний твір "Сова" і здобула І місце.
Журі також відзначило виступ Яношука Владислава (ЗОШ І-ІІІ ст., с. Старі Кошари) та Поліщук Марини (ЗОШ І-ІІІ ст., с. Вербка), які посіли І місця у відповідних вікових категоріях.
ІІ місця поділили Христюк Анна (ЗОШ І-ІІ ст., с. Мощена), Лисковець Олексій (ЗОШ І-ІІІ ст., с. Скулин) та Борисюк Ірина (ЗОШ І-ІІІ ст., с. Дубове).
ІІІ місця посіли Гунчик Ірина (ЗОШ І-ІІІ ст., с. Облапи), Демидюк Анна (ЗОШ І-ІІ ст., с. Бахів), Сахарчук Вадим (ЗОШ І-ІІІ ст., с. Поповичі), Дружок Валерій (ЗОШ І-ІІІ ст., с. Велицьк).
Переможцям журі вручило грамоти за зайняті призові місця.
Конкурс читців Кобзаревої поезії переконливо продемонстрував, що це – свято творчості, майстерності, таланту обдарованих учнів нашого району та кропітка праця вчителів-філологів, які понад усе ставлять любов до рідного Шевченківського слова.
Валентина САКОВСЬКА,
вчитель української мови та літератури
ЗОШ І-ІІІ ст., с. Вербка.
НА ЗНІМКАХ: окремі з учасників конкурсу.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар