20 березня ц. р. у газеті "Вісті Ковельщини" була опублікована кореспонденція "Винних немає?". У ній йшлося про судову тяганину, яка супроводжує історію однієї фінансової афери, що мала місце у Ковелі.
2006 року велика група мешканців нашого міста уклала угоди про дольову участь у спорудженні багатоповерхових будинків по вулицях 40 років Перемоги та Степана Бандери, 10 із ТзОВ "Ковельський житлово-будівельний комбінат", яке представляв Олег Вовк. Люди сплатили повну вартість житла (загалом – понад 10 мільйонів гривень), проте умови договорів не виконані до цих пір. Натомість відбуваються судові засідання, які практично не дають ніяких результатів.
Як повідомила прес-служба Волинської обласної ради, заступник голови цієї ради Ігор Гузь провів днями прес-конференцію, яка була присвячена згаданій вище проблемі. У ній взяли участь журналісти, а також представники обдурених вкладників.
Ігор Гузь нагадав, що це питання він порушував у депутатському запиті ще у 2011 році. Тоді до нього звернулись люди, які зазнали збитків через аферу з будівництвом багатоквартирних будинків у місті Ковелі. На даний час, на місці запланованого будівництва будинків знаходяться лише викопані котловани з початковими фундаментами.
Ця справа була розглянута спершу в Ковельському міськрайонному, а потому – і в Камінь-Каширському районному судах, куди десятки разів звертались ошукані інвестори. Позовні вимоги потерпілих про розірвання договорів та стягнення внесених коштів задовольнили, однак жоден позивач досі не отримав грошового відшкодування.
Річ у тім, що ухвалою Господарського суду Волинської області забудовника визнали банкрутом, а все арештоване майно обвинуваченого Олега Вовка та очолюваного ним підприємства оцінили лише у 2 мільйони гривень. Втім і цих коштів інвесторам не бачити, адже, за словами Ігоря Гузя, із цієї суми спершу мають бути виплачені кредити, які брав Олег Вовк у банках під заставу майна.
Своєю чергою люди розповідають, що банкрутство підприємства було здійснене директором штучно, оскільки значно завищувались суми амортизації основних фондів підприємства.
Ковельчани не можуть зрозуміти, яким чином була допущена такого роду афера під "пильним оком" контролюючих та фіскальних органів, а також колишньої міської влади.
Ігор Гузь висловив переконання, що цю справу має взяти під особистий контроль новий прокурор області. Крім того мають бути притягнуті до відповідальності усі причетні до цієї справи чиновники.
"Підприємець Вовк поламав багато людських доль. Це – ганьба. Якщо не зможемо побудувати будинок на тій ділянці, що є, то будемо намагатись придбати нову земельну ділянку у Ковелі. З цього приводу у мене була розмова із міським головою Олегом Кіндером. Хоча б половину або третину коштів людям повернути треба", – наголосив Ігор Гузь та додав, що до вирішення цієї проблеми має долучитись держава, адже іншого виходу, за його словами, немає.
На думку заступника голови обласної ради, частину коштів потрібно компенсувати з Державного бюджету. І найближчим часом він сподівається зустрітися з цього приводу із Прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком.
Свої думки під час прес-конференції висловили ковельчани – Ганна Гінайло, Любов Перекопна та інші. Вони обурені зухвалими діями пана Вовка і вимагають справедливості. Насамперед, потрібно з'ясувати, хто був покровителем "злодія в законі", хто його "кришував" і чому.
Редакція газети "Вісті Ковельщини", в міру своїх можливостей, й надалі триматиме в полі зору хід розслідування цієї справи, інформуватиме читачів його перебіг.
Підготувала
Орися ФІЛІПЧУК.
НА ЗНІМКУ: під час прес-конференції Ігоря ГУЗЯ.
Фото з архіву обласної ради.
Залишити коментар