У Ковелі відбулись літературно-музична екскурсія "Древнє місто Ковель" та вечірня інтерактивна екскурсія містом "Ковель у світлі смолоскипа". Ініціаторами та організаторами виступили благодійний фонд народного депутата України Степана Івахіва "Патріоти Волині", Ковельський історичний музей та Ковельська міська рада.
Заходи з нагоди Міжнародного дня музеїв у місті Ковелі розпочалися в історичному музеї, де зібрались усі бажаючі оглянути виставки та експозиції, що розповідають про історію міста. У першій залі оглянули фото, присвячені подіям 1941-1944 рр., коли Ковель був під окупацією фашистських військ.
Друга зала ознайомила відвідувачів із традиційним народним волинським вбранням кінця XIX-першої третини XX ст. Відвідувачі активно долучились до розповіді екскурсовода, головного зберігача фондів музею Мирослави Мороз, пригадуючи практичне застосування представлених старожитностей.
Третя, четверта та п'ята зали музею – це постійно діючі експозиції з історії Ковеля. Саме у цих кімнатах відбулась тематична екскурсія "Древнє місто Ковель". Екскурсанти із захопленням слухали про початок зародження першого поселення на берегах річки Турії, легенди про ковалів, формування Ковеля як міста, побудову Ковельської залізниці.
Старі видові фото із міською забудовою перенесли глядачів в епоху Олени Пчілки та Лесі Українки, періоди Першої та Другої світових воєн, повоєнної відбудови, демократичних змін в умовах Незалежної України.
Далі відвідувачів налаштували на ліричний настрій і запросили до останньої виставкової зали музею. Тут на них чекали колектив народного аматорського ансамблю народної музики "Награш" та представники літературного гуртка "Творчий світ", які підготували для екскурсантів пісні та поезію на патріотичну тематики.
х х х
Вечірня інтерактивна екскурсія Ковелем також зібрала чимало бажаючих глибше пізнати історію рідного міста. "Ковель у світлі смолоскипа"– таку назву носив другий захід, присвячений Міжнародному дню музеїв. Він був насичений цікавими несподіванками та подарунками.
Біля Свято-Воскресенського та Свято-Благовіщенського соборів, звідки й розпочалась екскурсія, директор історичного музею Маргарита Матвійчук ознайомила присутніх зі старою частиною міста, яка колись знаходилась саме тут – на території в районі перехрестя сучасних вулиць Володимирської та Незалежності.
Розпочалася хода із спільної молитви. Під час екскурсії її учасники долучилися до вікторини, співали пісні, пускали в небо повітряні кульки із записаними на папірцях мріями та сподіваннями.
Зупинившись біля Вічного вогню на Меморіалі Слави, біля меморіальної стели "Хрест пам'яті жертв більшовицького терору", пам'ятної стели воїнам-інтернаціоналістам, запалили свічки. У римо-католицькому храмі Святої Анни ковельчани послухали органну музику.
Завершилась тригодинна інтерактивна екскурсія містом біля пам'ятника-паровоза Су 253-25 на честь 40-ї річниці визволення м. Ковеля від фашистських загарбників спільною молитвою та дружніми побажаннями зустрітися цього ж дня наступного року, відзначаючи Міжнародний день музеїв.
Найактивніші учасники заходів отримали подарунки від благодійного фонду "Патріоти Волині".
Залишити коментар