Як діяти у випадку надзвичайної ситуації та надати першу допомогу тим, хто її потребує? В рамках проекту "Молодь прикордоння: разом за безпеку" в центрі Ковеля про це дітям та дорослим розповідали співробітники обласного управління ДСНС спільно з волонтерами Добровільного пожежного товариства та Червоного Хреста України.
Спецавтомобілі. Звуки сирен. Комп'ютеризований манекен-потерпілий. Дітям цікаво. Дорослим – важливо.
"Такі акції ми проводили в Луцьку та інших містах області для того, щоб максимально популяризувати серед населення елементарні навички першої допомоги. І ми сподіваємось, що такі знання стануть в пригоді й допоможуть надати людині впевненості. У разі виникнення ситуації, коли хтось потребуватиме допомоги, всі, хто пройшов такі простенькі курси, зуміють правильно зорієнтуватися і зможуть надати першу допомогу, повернути людину до життя. Це важливо саме в перші хвилини, які багато в чому є вирішальними", – розповідає начальник сектора обласного управління ДСНС Володимир Нестеров.
Просвітницька акція відбувається в рамках проекту "Молодь прикордоння: разом за безпеку", що є складовою програми транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна" і фінансується за кошти Євросоюзу.
Окрім партнерів по реалізації проекту – управління ДСНС в області та обласної організації Добровільного пожежного товариства України, до проведення масового заходу долучилися і волонтери районної організації Товариства Червоного Хреста.
"Наше Товариство займається цим вже понад два роки. Така співпраця досить-таки цікава. У них є хороше обладнання, наочність – ми про таке лише мріємо. Слухачами курсів першої допомоги сьогодні були дітки з літніх таборів та всі, хто бажав послухати", – каже патронажна медсестра районної організації ТЧХ України Тетяна Ковалюк.
Приміряти на себе костюм рятувальника, загасити уявне полум'я пожежі, посидіти за кермом спецавтомобіля чи самому зробити непрямий масаж серця – все це неабияк захоплює дітей. Хоч те, про що їм розповідають дорослі, – далеко не дитячі оповідання.
Для домашньої роботи над матеріалом дітям роздали пам'ятки та тематичні листівки. Рятувальники також нагородили переможців обласного конкурсу дитячих робіт "Рятувальник очима дітей".
Дмитро СУХОНОС,
провідний інспектор Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області.
Вже доброю традицією стала співпраця та взаємодія працівників Ковельського міськрайонного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції з працівниками Ковельського міськвідділу УМВС України у Волинській області.
Головна мета – запобігання вчиненню засудженими, які перебувають на обліку в інспекції та профілактуються за місцем проживання сектором дільничних інспекторів міліції, рецидивних злочинів, порушень громадського порядку, а також для поліпшення криміногенного стану в Ковельському районі та місті Ковелі.
Так, в період з 5 по 20 червня 2014 року проводився комплекс цільових профілактичних заходів під умовною назвою "Нагляд".
Під час операції за місцем проживання було перевірено майже 40 осіб, які належать до так званої "групи ризику". Під час відвідування підоблікових за місцем їх проживання опитано батьків, рідних та сусідів засуджених, які охарактеризували поведінку останніх в побуті, їх спосіб життя.
Із цими особами були проведені індивідуально-виховні та профілактичні бесіди щодо чіткого дотримання обов'язків та обмежень, покладених вироком суду, недопущення порушень громадського порядку та вимог чинного законодавства.
Такі заходи проводяться постійно, адже основною метою працівників кримінально-виконавчої інспекції є перевиховання, виправлення засуджених та їх свідоме повернення до законослухняного життя.
Сергій КЕДИЧ,
інспектор Ковельського міськрайонного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ у Волинській області.
Залишити коментар