Тривають канікули. Для усіх це радісна пора, адже попереду – ще багато теплих літніх днів, розваги, відпочинок. От тільки батьки майбутніх першокласників із хвилюванням очікують миті, коли їх дитина вперше переступить поріг школи і стане школярем.
Багато батьків шукають відповідь на запитання: чи готові їх син або донька до школи? Саме тому хочеться дати поради батькам майбутіх першокласників щодо підготовки до цього відповідального кроку.
Найскладніше у школі не тим дітям, які мають недостатній обсяг знань, а тим, хто не може виконувати свою нову соціальну роль – роль учня, яка вимагає відповідних навичок: вміння слухати і чути, працювати у колективі самостійно, бажання і вміння думати, прагнення дізнаватися щось нове.
Якщо дитина відвідувала дошкільний навчальний заклад, то ці навички у неї повинні уже бути сформовані.
Дитині ж, яка виховувалася вдома, необхідно допомогти:
– грайте в ігри, різні за характером та змістом (урок серед іграшок, збір портфелика, гра в шахи та ін.);
– виховуйте самодисципліну в малюка (складання своїх малюнків, олівців у папки, файли, пенали);
– розвивайте дрібну моторику м'язів руки дитини (робота в зошитах, прописах для майбутніх першокласників, виконання графічних малюнків, завдань за зразком);
– заохочуйте малюка до творчої діяльності (створення аплікацій, виробів з пластиліну, малюнків);
– розвивайте зв'язне мовлення (колективний перегляд мультфільмів (15 хвилин), читання казок, оповідань, їх переказ, обговорення, розучування скоромовок);
– формуйте позитивний образ школи (показ власних шкільних фотокарток, розповідь цікавих історій зі свого шкільного життя).
Добре, якщо батьками у морі помилок та невдач своєї малечі знайдено острівок успіху, на якому зможе укорінюватися дитяча віра в себе і в успіх своїх навчальних зусиль. Не скупітъся на похвалу та любов. Адже це допоможе вашій дитині стати впевненим та успішним учнем.
Наталія ТРОЦЮК,
вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. №1.
Залишити коментар