Сьогодні ми всі з тривогою чекаємо зимових холодів, можливого відключення електроенергії в години "пік", перебоїв у подачі газу, про що дедалі більше повідомляють окремі засоби масової інформації. Щоб довідатися про реальний стан справ, днями побував у ПТМ "Ковельтепло".
Головний інженер підприємства Ярослав АНДРЕЙКІВ люб'язно погодився відповісти на запитання, які цікавлять багатьох ковельчан.
— Ярославе Антоновичу, тепломережі до роботи взимку готові?
— Стовідсотково! Ми вже отримали акт готовності до роботи котелень і теплових мереж в осінньо-зимовий період 2014-2015 р. р. від спеціалізованої інспекції. Це значить, що всі котельні полагоджені та відремонтовані, тепломережі випробувані. А на окремих ненадійних ділянках замінено труби із заводською ізоляцією й підвищеною надійністю в експлуатації.
— Не раз читав і чув, що нормативна температура в квартирах з плюс 18 градусів буде понижена до плюс 16 градусів Цельсія.
— Є такі розмови, але офіційних рішень немає. Вважаю, що ніяких нормативних змін щодо понижень температури не повинно бути. Адже пониження температури в помешканнях негативно вплине на здоров'я дітей і дорослих.
— А коли розпочнеться опалювальний сезон — з 15 жовтня?
— Початок опалювального сезону залежить від середньодобової температури. Якщо три доби температура повітря опускатиметься нижче плюс 8оС, тоді й розпочнемо подавати теплоносій.
— Прийде в гості тріскучий мороз, а вам відключать газ і електроенергію. Як будете діяти?
— Та не дай, Боже! Але ми готуємося до таких екстремальних ситуацій. Для оперативного персоналу розроблені відповідні інструкції. Провели навчання і практичне тренування, як діяти у таких випадках. Вважаю, що зненацька нас біда не застане. Будемо молитися, щоб таких надзвичайних ситуацій не трапилося.
— Аварійні виїзні бригади та ремонтні служби теж готові?
— Мусять бути готові. Персонал навчений, транспортом забезпечені. Маємо аварійний запас запчастин, труб, вентилів та інших матеріалів.
Скажу більше: ми для підстраховки аварійної бригади в графік чергування ввели резервний автомобіль.
— А яка оперативність виконання заявок?
— Аварійні — негайно, а там, де ситуація терпить, — виконуємо впродовж 3-5 днів.
— Найбільше невдоволення у населення викликають високі тарифи за тепло і гарячу воду.
— Розмір тарифів не від нас залежить — їх затверджує Національна палата (комісія) в Києві за нашим поданням. Якщо, наприклад, бюджет платить за тарифом,який відповідає собівартості послуг, то для населення він у рази менший.
Цю недоплачену різницю нам повинна компенсувати держава. Відомо, як державні структури реагують на цей Закон. Сьогодні Держбюджет заборгував підприємству майже 22 мільйони гривень.
— Одне з найважливіших завдань сьогодення — це енергозбереження. Як із цим?
— Я б вас доповнив: найвідповідальнішим завданням є зменшення споживання газу на 30 відсотків. Це — вимога Уряду. На виконання цієї вимоги ми гарячу воду подаємо за графіком: у суботу — з 18-ї до 23-ї год, а в неділю — з 6-ї до 24-ї год. На це є рішення виконкому міської ради.
Чотири котельні ми вже перевели на дрова (вул. Симоненка, 22, Ватутіна, 49, Шевченка, 115, Олеся,2). На чотири інші розроблені проекти. Це теж дасть можливість зменшити споживання газу.
— Знаю, яких великих втрат ви зазнавали при постачанні тепла в мікрорайон "Ковельсільмаш" від заводської котельні. Побудували нову. Який ефект? Опоненти цього проекту заспокоїлись?
—Анатолію Володимировичу, той галас — це політична тріскотня і технічна необізнаність. Наша нова котельня має у 2 рази кращий коефіцієнт корисної дії в порівнянні від заводської. Тут відчутна економія газу, і якість теплопостачання набагато поліпшилася. Це — один з кращих проектів ефективного енергозбереження не тільки для нас, а й для міста.
— З практики нашого господарювання відомо, що немало втрат тепла відбувається у внутрібудинкових мережах.
— Ці втрати залежать не тільки від нас. Ми утеплюємо труби в підвалах, змінюємо запірну арматуру, вентилі, а ремонтні житлово-комунальні підприємства мають утеплювати вікна, двері в підвалах і під'їздах. Скажу одне: взаєморозуміння у нас є. При цьому і влада допомагає, щоб співпраця була результативною.
— Немало губиться тепла в мережах. Дехто звик критикувати нашу систему теплопостачання — мовляв, "землю гріють".
— Звичайно, втрати є. Але я вже згадував, що ми міняємо старі труби на такі, що ізольовані в заводських умовах. Тут маємо позитив. В цьому році нами замінено 4,3 км труб підвищеної надійності і якості (в однотрубному вимірі).
— Зарплату виплачуєте вчасно?
— Так. Боргів на сьогодні перед працівниками немає.
— Найбільшим неспокоєм серце тривожиться через війну на Сході. Як реагує на трагічні події колектив?
— Цю війну наш колектив розуміє, як і належить істинним українцям. Кожен на військо та АТО перерахував свою одноденну зарплату. До війська ми мобілізували кран, КАМАЗ, МАЗ (довгомір). Наших в армії служить 5 чоловік. Всі чекають закінчення війни.
ххх
Ось так, шановний читачу: є порядок на підприємстві, професіоналізм працівників і щирий патріотизм. Будемо сподіватися, що наступну зиму переживемо з теплом і під мирним небом.
Розмову вів Анатолій СЕМЕНЮК.
Залишити коментар