Минулого тижня у НВК "ЗОШ №11-ліцей" відбулася зустріч школярів із бійцями, яких відправляють в зону АТО. Служать ці чоловіки у Луцькому прикордонному загоні.
Долучившись до всеукраїнської акції "Замість букета на Перше вересня пожертвуй на потреби вйськовим в зону АТО", учні та педагогічний колектив зібрали кошти, на які було закуплено п'ять маскувальних костюмів для снайперів, які й були передані воїнам (на знімку).
На цій зустрічі також були присутні голова районної ради Ігор Верчук, начальник управління освіти міськвиконкому Віктор Бичковський та призидент “Виробниче об’єднання “Ковельсільмаш” Микола Заікін.
Також вихованці закладу вирішили підтримати бійців, подарувавши їм ще й обереги-браслети, виготовлені власними руками.
"Наше головне завдання – в цей нелегкий для країни час реальними справами робити все можливе, щоб бойовий дух військових був на висоті, щоб воїни знали: цивільне населення сьогодні поруч з ними та розраховує на їхню стійкість і мужність у боротьбі за Україну", – наголосила директор школи Галина Сидорук.
Президент шкільної республіки Юлія Кудлай продекламувала вірш "Звитяжна моя Україна".
Прощаючись, усі побажали захисникам держави перемоги і швидкого повернення додому.
Збір допомоги військовослужбовцям Української армії продовжується. Не будь байдужим! Долучайся!
Лілія РОШУК,
учениця 11-го класу НВК “ЗОШ № 11 – ліцей”.
Фото з архіву навчального закладу.
У Ковельському історичному музеї відкрита виставка “Антитерористична операція: весна – літо 2014 року" .
Експозиція створена за сприяння пошукового загону “Відродження” (керівник: підполковник- десантник Збройних Сил України Вадим Дорофєєнко) та ДП ОАСУ “Волинські старожитності” (директор – Олексій Златогорський).
У музейній залі представлені військові речі, що використовувались на Донбасі, у зоні проведення АТО.
Це – бойові прапори 299-ої бригади танкової авіації Національної Гвардії України та 4-ої аеромобільної десантної роти 95-ої ОАМДБ “Ведмеді”, стяг 2-го аеромобільного десантного батальйону розвідувального взводу, шеврони.
Також відвідувачі мають змогу побачити атрибутику терористичних організацій “ДНР” та “ЛНР” (стяги, агітаційні листівки, карти, ваза, нашпигована металевими предметами, яка не встигла здетонувати, тощо), чимало фрагментів сучасної зброї (ручний бронетанковий гранатомет “Муха”, ПЗРК “Ігла”, касета снаряду реактивної системи залпового вогню “Смерч”, автомат Калашникова, саморобний міномет, військове спорядження (шоломи, бронежилети).
Світлим промінцем серед жахіть війни є кольорові листи вдячності й підтримки бійцям української армії і дитячі малюнки, – все це військовим у зону АТО адресували зі всієї України та із-за кордону.
Розгорнута експозиція є лише першим розділом у хронології відображення подій на Сході України мовою експонатів. Наступний розділ “Воїни світла” присвячуватиметься безпосередньо ковельським учасникам АТО .
Звертаємося із проханням до ковельчан допомогти музею у підготовці тематичної експозиції. Спогади, світлини, особисті речі, військова амуніція, фото і документи наших захисників і героїв – все це стане основою наступної виставки.
Мирослава МОРОЗ,
головний зберігач фондів Ковельського історичного музею.
Залишити коментар