Голова райдержадміністрації Юрій Поліщук провів засідання оперативного штабу з питань протидії загрозам національній безпеці в Ковельському районі. Штаб створений для забезпечення узгоджених заходів оперативного реагування місцевих органів виконавчої влади, дислокованих у районі військових частин Збройних Сил України, інших військових формувань України, підрозділів правоохоронних органів України в районі на виклики і загрози національній безпеці.
Було обговорено підсумки проведення в районі третьої хвилі часткової мобілізації особового складу та техніки у Ковельському районі, комплекс заходів з подолання проблеми самовільного залишення військових частин або місць служби у зоні АТО військовослужбовцями, стан роботи щодо надання соціальної та інших видів допомоги членам сімей військовослужбовців району, які призвані до лав Збройних Сил України за мобілізацією.
Військовий комісар Ковельського об'єднаного військового комісаріату Василь Сущ доповів про хід третьої хвилі часткової мобілізації, проаналізував її підсумки та зупинився на проблемних питаннях.
Начальник сектора дільничних інспекторів міліції Ковельського міського відділу УМВС України у Волинській області Петро Соловенюк прозвітував про перевірку стану виконання мобілізаційних планів на території району.
Юрій Поліщук як керівник штабу наголосив на доцільності активізації інформаційно-роз'яснювальної роботи з сільськими та селищними головами щодо виконання Указу Президента України "Про часткову мобілізацію".
Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Давидович поінформувала про надання соціальної допомоги членам сімей військовослужбовців району, які призвані до лав Збройних Сил України за мобілізацією.
Вона, зокрема, повідомила, що спільно з селищними і сільськими радами, працівниками райдержадміністрації проведено обстеження умов проживання сімей мобілізованих і вивчено їх потреби (202 жителі району).
"На даний час 44 сім'ї отримують державну допомогу сім'ям з дітьми та державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям. 93 сім'ям надано матеріальну допомогу з районного бюджету, в т. ч. — шести пораненим надано матеріальну допомогу по 1000 грн. П’ятьом сім'ям загиблих надано допомогу по 10000 грн., 51 сім'ї надано матеріальну допомогу сільськими та селищними радами, 87 сімей одержали матеріальну допомогу від благодійників та громади", — зазначила Олена Давидович.
Також посадовець сказала, що 4 сім'ям військовослужбовців Колодяжненською сільською радою виділено земельні ділянки, 35 сім'ям надано допомогу в обмолоті зернових, косінні присадибної ділянки, заготівлі сіна, пакуванні соломи. Сформовано списки 80 сімей, які потребують забезпечення паливом. На даний час 33 сім'ям паливо вже завезено.
В. о начальника управління Держземагентства в м. Ковелі та Ковельському районі Тетяна Ваврищук роз'яснила ситуацію, яка склалася із забезпеченням учасників АТО земельними ділянками. Посадовець повідомила, що до управління Держземагентства з клопотаннями про отримання земельних наділів звернулося 172 учасники антитерористичної операції. Однак по селищних, сільських радах ще не розроблені Схеми планування територій, і це не дає можливості вирішити питання позитивно. Т. Ваврищук внесла пропозицію: доручити селищним, сільським головам зарезервувати на територіях земельні площі для учасників АТО. Ця пропозиція отримала підтримку членів оперативного штабу.
За підсумками засідання оперативного штабу Юрій Поліщук дав доручення окремим членам штабу щодо організації роботи з вирішення питань, які розглядались на засіданні.
Залишити коментар