В школі села Дубового для учнів 8-11-их класів був проведений "Урок мужності", на який запросили старшого солдата, десантника, Героя АТО нагородженого орденом "За мужність ІІІ ступеня" Тараса Чапка.
Наш земляк, житель м. Ковеля, радо погодився на цю зустріч, адже тепло згадує свої шкільні роки. Він навчався в міській гімназії та мріяв стати спортсменом, тому згодом вступив до ліцею олімпійського резерву в місті Рівному.
Тарас сам звернувся до командира військової частини Ковеля з проханням прийняти його на військову службу за контрактом і здійснив давню мрію служити в десантних військах Житомира, де самовіддано ніс службу протягом трьох років. В березні нинішнього року Тарас – боєць Житомирської частини, разом із своїми побратимами, відправився на місяць у Херсонську область захищати український кордон від прориву загарбників, де провели понад місяць. Прийшов наказ і бригада переїхала в Донецьку область.
Під час військово-патріотичного заходу шкільна молодь ознайомилась із умовами проходженням військової служби на Сході України нашого земляка. Те, що довелось почути з уст Тараса, викликало двозначні почуття: гордість за мужність і відвагу наших бійців й, водночас, смуток – від зазнаних втрат. Адже, під Слов'янськом, загинув найкращий друг військовослужбовця, з яким вони йшли пліч-о-пліч з військової частини Житомира і через усі випробування АТО на Сході України.
Коли учні поцікавилися, які емоції пережив Тарас під час бою під Слов'янськом, будучи уже пораненим та витягнувши з горілої машини своїх побратимів, Герой відповів: "Я не можу чітко описати свої відчуття в той момент. Це був дивний стан…". За цей бій Тарас Чапко нагороджений орденом "За мужність” ІІІ ступеня.
Далі була операція в Харківському військовому госпіталі, потім – Ірпінь. Упродовж наступних 4 місяців хлопець лягав на стаціонарне лікування в Житомирський воєнний шпиталь чотири рази. Сьогодні Тарас уже рухається без милиць, але його ліва нога не розгинається.
Пройшовши серйозні випробування: поранення, операції, він ні на що не скаржиться. Жодного разу – ні нарікань, ні докорів з його вуст не чули.
Після проведеної зустрічі працівники військового комісаріату капітан Сергій Календа та молодший лейтенант Віталій Калісь організували для учнів школи практичні заняття з розбирання та складання автомата Калашникова.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.
НА ЗНІМКУ: Ігор Верчук (в центрі) із старшокласниками Поворської школи.
ххх
Нещодавно Урок мужності відбувся у Поворській загальноосвітній школі. Основною метою проведення таких виховних заходів є вивчення героїчних сторінок історії українського народу, подвигів українських воїнів від найдавніших часів. Події на Сході України довели, що в Україні сьогодні постали нові Герої, котрі гідні своїх прадідів, гідні наслідування.
Ключовим моментом уроку мужності стало безпосереднє спілкування з військовослужбовцем Ігорем Верчуком, який проходить службу в добровольчому батальйоні "Київ-2". Розповідь про те, що тільки мужність, витримка, віра в Бога допомогли вистояти у нелегкий час,викликали почуття поваги і гордості в присутніх. Військовослужбовець зауважив, що у бійців на передовій присутній великий бойовий дух, а настрій піднімають малюнки та листи від дітей.
Ігор Ігорович наголосив, що все буде у нас добре, ми будемо жити і переможемо.
Наприкінці зустрічі, учні загальноосвітньої школи подарували захиснику, як оберіг, український рушник, а також виконали патріотичні пісні.
Виконавчий апарат
Ковельської районної ради.
НА Знімку: під час “Уроку мужності” в Дубівській школі.
Фото з архіву відділу.
Залишити коментар