Заступник міського голови Ігор Прокопів провів нараду з керівниками загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів з обговорення проекту Держбюджету на 2015 рік.
Потреба зібрати освітян викликана тим, що анонсоване урядом скорочення видатків на освіту з наступного навчального року уже сьогодні викликало невдоволення серед педагогів та спричинило появу значної кількості запитань. Зустріч з місцевими освітянами була ініційована міським голова Олегом Кіндером для того, аби почути їх думки щодо майбутньої реформи та напрацювати спільні шляхи виходу з ситуації, яка може скластися в місті у галузі освіти, якщо запропоновані зміни все ж втілять у життя.
Начальник управління освіти виконавчого комітету міської ради Віктор Бичковський ознайомив присутніх з "робочими матеріалами", як їх називають в міністерствах, іншими словами – з пропозиціями експертів щодо реформування освіти і науки та скорочення витрат бюджету на цю галузь більш ніж на 3 млрд. грн.
Зокрема уряд планує значно збільшити педагогічне навантаження всіх працівників освіти із 18 до 22 години на тиждень. Ситуація може скластися таким чином, що частину викладачів доведеться скорочувати. Планують позбавити освітян надбавок, доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, вчене звання та науковий ступінь.
Також Кабмін пропонує закрити малокомплектні школи, відмінити безкоштовне харчування для учні 1-4 класів (крім пільгових категорій). Витрати на забезпечення школярів підручниками мають взяти на себе батьки. А ще – безкоштовною буде освіта лише до 9-го класу. Далі батькам доведеться оплачувати навчання своїх дітей у старших класах.
Заступник міського голови Ігор Прокопів зазначив, що питання реформування освіти досить важливе, проте за кожною реформою стоять люди (неминуче звільнення одних і збільшення навантаження та відповідальності на інших). І хоч жодних рішень, жодних постанов чи конкретних законопроектів уряд ще не ухвалював, Держбюджет ще не сформований, проте реформи й справді будуть непростими для педагогів, а відтак вплинуть на функціонування закладів освіти міста. Тому варто не просто сприймати усе, що пропонують, а висловити свою думку, яка була б почута.
Присутні на нараді керівники навчальних закладів міста висловили своє бачення щодо проекту бюджету країни на наступний рік та шляхів скорочення витрат на освіту. На думку ковельських педагогів, саме вони мають вирішувати, де галузь освіти може зекономити, причому у конкретно взятому місті. Варто лише визначити суму бюджетних коштів, яка може бути виділена для міста, а як їх використати і на чому заощадити вирішать самі педагоги на місцях.
Обговорення запропонованих змін ще відбуватиметься в педагогічних колективах міста. А пропозиції від керівників шкіл, дитячих садків та позашкільних установ будуть викладені письмово та подані міському голові. На їх основі, враховуючи можливі зміни підходів до фінансування галузі, буде сформоване спільне бачення щодо майбутнього галузі освіти міста. Тож місцеві педагоги розраховують на підтримку й розуміння міської влади.
На завершення зустрічі начальник управління освіти Віктор Бичковський подякував міському голові Олегу Кіндеру та заступнику Ігорю Прокопіву за підтримку педагогів міста, які днями отримають щорічну грошову винагороду до посадового окладу, а обслуговуючий персонал навчальних закладів – премію.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар