Добігає до свого завершення 2014 рік. У цей період працівники культури працювали невтомно і з великою любов'ю до своєї справи, прагненням збагачувати світ добром і красою.
З метою збереження та відродження традицій народної культури протягом лютого у фойє Будинку рад діяла фотовиставка "Нас об'єднала вишиванка" (про святкування у Ковелі Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України у 2013 році).
В березні у виставковій залі культурно-просвітницького центру відкрито першу виставку робіт ковельського творчого об'єднання "Підкова", на якій представлені твори живопису, графіки, текстилю, вишивки, мотанки.
У квітні організована з нагоди Великодніх свят в історичному музеї виставка писанок і крашанок "Писанковий дивосвіт".
Все більший інтерес у дітей та дорослих викликають майстер-класи. Так, у культурно-просвітницькому центрі проведено майстер-клас з розпису великодніх яєць художницею, ковельчанкою Ольгою Комісарик.
В червні у Ковелі почала діяти виставка ляльки-мотанки народної майстрині Юлії Богданової з м. Луцька, а в липні майстриня провела майстер-клас. А напередодні Новорічних свят заплановано ще один майстер-клас Ольги Комісарик — по виготовленню новорічних прикрас.
Щороку на День міста Ковеля в парку культури і відпочинку імені Лесі Українки організовується виставка виробів народних майстрів.
В рамках оголошеного в Україні Року Тараса Шевченка та відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря з березня по травень в історичному музеї експонувалася тематична виставка "Шляхами Тараса Шевченка". Відвідувачам музею пропонували оглянути цікаву добірку збірок творів поета, його портретів. Проте головний акцент експозиції — колекція "Кобзарів" різних років видання, наданих ковельчанами та з фондів історичного музею.
6 березня у Народному домі "Просвіта" відбувся літературно-музичний вечір "Шануй Шевченка, Україно, як мати рідного сина".
У квітні вперше в місті відбулись "Родинні читання поезії Кобзаря". В культурно-просвітницькому центрі зібралося чимало шанувальників творчості поета, які прийшли не лише послухати, а й взяти активну участь у заході.
У залі, де проходив захід, були представлені фоторепродукції до художніх творів Кобзаря, його портрети, виконані в різних техніках та різними матеріалами. Експонувалися й вишиті рушники з приватної колекції Катерини Барчук, які створювали у залі особливу атмосферу.
22 травня біля пам'ятника Тарасу Шевченку ковельчани вшанували Великого Кобзаря. В заході взяло участь багато молоді. Про життя Кобзаря, історичні події, які передували перепохованню, розповідали учні загальноосвітніх шкіл. Вони читали поезію Шевченка та вірші, присвячені Великому українцеві. На п'ятнадцяти мовах світу ковельські гімназисти декламували "Заповіт" Тараса Шевченка.
22 серпня у виставковому залі культурно-просвітницького центру відкрито фотовиставку "Поглянь, Тарасе, на Вкраїну", присвячену 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка та Дню Незалежності України.
В експозиції представлено близько 60 робіт місцевих фотомайстрів. Творчий колектив Народного дому "Просвіта" міста Ковеля в конкурсі професійної майстерності "Я в світ іду із Кобзарем!" серед творчих колективів районних, міських будинків культури, Народних домів "Просвіта", Палаців культури в першому турі здобув І місце, а в другому — ІІ місце.
28 листопада в Народному домі "Просвіта" вперше відбувся міський фестиваль вокально-хорового мистецтва та читців "Твій голос в пісні нашій, нашім слові", в якому взяли участь 37 учасників віком від 7 до 18 років.
Учні школи мистецтв брали участь в обласних конкурсах та фестивалях, а саме: баяністів-акордеоністів, домристів, гітаристів, піаністів "Золота нотка", у фестивалі-конкурсі кобзарського мистецтва. 20 учнів школи зайняли почесні призові місця.
Вихованка зразкової дитячої студії естрадного співу "Надія" Народного дому "Просвіта" (керівник Ірина Новожилова) Ірина Рибчук взяла участь у Міжнародному фестивалі вокалістів (Іспанія) та отримала ІІ премію. Ангеліна Головчич, Олександр Шевчук, Аміна Гавришук взяли участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі "Слов'янський вінець" (Болгарія), де отримали призові місця.
Ольга Пєстова брала участь в регіональному конкурсі вокалістів "Молоді голоси Волині" (м.Луцьк) і отримала ІІ премію.
Олександр Шевчук здобув І премію в Міжнародному фестивалі вокалістів "Під крилами Оріона" (Білорусь, м. Кобрин).
В обласному фестивалі-конкурсі народного танцю та духової музики, присвяченому 200-річчя від дня народження Т. Шевченка, муніципальний духовий оркестр (керівник Василь Марцинковський) зайняв ІІ місце, дитяча студія народного танцю "Дзвіночок" Народного дому "Просвіта" (керівник Інна Темрук) — І місце серед дитячих ансамблів танцю.
Вихованці дитячої студії народного танцю "Дзвіночок" брали участь у восьмому обласному фестивалі-конкурсі "Ти не згасла, зоре ясна" імені Заслуженого артиста України О. Самохваленка (м. Луцьк) та Міжнародному фестивалі-конкурсі "Слов'янський вінець" (Болгарія), де отримали призові місця.
Учні Ковельської дитячої художньої школи імені Андроника Лазарчука взяли участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості "Об'єднаймося, брати мої". Ольга Кузьмінець стала переможницею обласного етапу в номінації "Декоративно-прикладне мистецтво". Яна Хом'як, Анастасія Усач, Марія Волчук та Юлія Семенюк є переможцями обласного конкурсу дитячої ілюстрації до творів Т. Шевченка, роботи яких включено до "Волинського Кобзарика".
Доброю традицією в нашому місті стало проведення різноманітних конкурсів та фестивалів. 18 травня відбувся VIII Міжнародний фестиваль танцю "Танцююче місто". Слід зазначити, що з кожним роком танцювальна палітра фестивалю стає дедалі багатшою, яскравішою, програма нараховує все більшу кількість учасників. У фестивалі свою майстерність демонстрували 13 колективів, які представили 34 номери. Варто додати, що цьогоріч чимало хореографічних композицій були пронизані любов'ю до України.
В 2014 році за підтримки Європейського Союзу був реалізований українсько-польський проект "Ленчна-Ковель — прикордонні міста двох традицій і культур", в рамках якого відбулося чимало концертів та імпрез. Ковельські митці гідно презентували своє рідне місто і вразили польських побратимів високою виконавською майстерністю.
24 серпня пройшов парад вишиванок “Орнаменти незалежності”, який у нашому місті вже став традиційним і цього року зібрав понад півтори тисячі людей.
З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного й майбутніх поколінь об'єктивної інформації, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року і в листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, в Ковелі вперше було відзначено День Гідності та Свободи.
Для поліпшення матеріально-технічної бази в закладах культури міста проведені ремонтні роботи на суму 210462 грн.
Зокрема, в школі мистецтв проведений капітальний ремонт коридору першого поверху; придбано вбрання для вікон в актовий зал.
В Народному домі "Просвіта" виготовлена проектно-кошторисна документація покрівлі; поремонтовано систему водопостачання.
У дитячій художній школі імені Андроника Лазарчука проведений капітальний ремонт класу; встановлено пожежну сигналізацію.
В історичному музеї теж встановлено пожежну сигналізацію.
В школу мистецтв придбано баян та фортепіано. В Народний дім "Просвіта" — сценічне взуття.
Заклади культури міста забезпечені комп'ютерною технікою.
Світлана КИСЛЯК,
начальник відділу культури міськвиконкому.
Залишити коментар