Нещодавно у Ковельській міській гімназії відбувся обласний зліт юних волонтерів загальноосвітніх навчальних закладів Волині. Форум зібрав небайдужих особистостей, котрі вбачають зміст свого життя у служінні людям.
Відкрила зустріч головний спеціаліст управління освіти і науки Волинської ОДА Оксана Малащук, яка відзначила важливість волонтерської діяльності кращих добровольців шкільної армії милосердя. "В області на сьогодні функціонує 934 волонтерські загони, які залучили понад 18 тисяч дітей різної вікової категорії. Вони турбуються і про пенсіонерів, і про ветеранів, і про інвалідів, і про дітей воїнів, які загинули на Сході України. Волинські школярі опанували різні напрямки волонтерства", – повідомила вона.
Про актуальні питання розвитку волонтерського руху у навчальних закладах міста Ковеля розповіла методист міського методичного кабінету управління освіти міськвиконкому Жанна Колеснікова.
Автор цих рядків ознайомила з витоками міжнародного волонтерства, поділившись набутим досвідом з міжнародної співпраці та європейської інтеграції.
У 2000 році ми започаткували програму "Волонтерство – це піклування", згідно з якою наші учні співпрацювали з вихованцями організації "Реабілітаційний центр" та дитячого садка № 7. Проведена робота допомагала дітям з особливими потребами повірити в себе, а зібрані під час організованих юними волонтерами акцій кошти використовувались на придбання ліків, необхідних речей. Набутим досвідом ми поділитися із нашими партнерами у США (школа м. Чарльстона, Південна Кароліна у 2003 р. та школа м. Кейна, Пенсільванія у 2004 р.).
Однією з найцікавіших частин програми було знайомство з волонтерською діяльністю у США. Америка переживала період реформування освіти. Характерною особливістю змін була адаптація дітей із вадами розвитку. Цих учнів ми зустрічали у школах поряд із їхніми здоровими ровесниками. Учням надають допомогу відповідні консультанти. Отож, діти з різними недугами органічно вживаються у світ своїх однолітків, їх не роз'єднують психологічні бар'єри.
Визначною подією була участь у Міжнародному дитячому фестивалі в початковій школі, де навчаються діти, хворі на церебральний параліч. Ми представляли свою країну, її символи, культуру, звичаї і були першими українцями на такому престижному заході. Ми побували у школах та у реабілітаційному центрі, де навчаються діти з особливими потребами, і були вражені тим, як піклується про них громада.
Про особливості розвитку системи роботи волонтерського загону гімназії розповіла заступник директора з виховної роботи Руслана Шворак.
Юні волонтери області поділилися досвідом за основними напрямками діяльності волонтерських загонів, розповіли, як допомагають вдовам ветеранів, працюючи на присадибних ділянках, відвідують ветеранів Великої Вітчизняної війни, впорядковують могили невідомих солдатів.
Допомога військовим, які захищають єдність країни в зоні АТО, сьогодні затребувана суспільством чи не найбільше.
Бійці батальйону територіальної оборони "Волинь" тримають позиції на передовій, знаходяться під Дебальцевим вже тривалий час. В укритті, яке вони облаштували на випадок обстрілів, стіна з дитячими малюнками та листами – найдорожче місце для кожного солдата.
"Наша школа доклала немалих зусиль, щоб допомогти людям, які потрапили в АТО, нашим солдатам. Ми збирали гроші, одяг, писали листи. Тобто це була як матеріальна, так і моральна допомога. В нашій школі є волонтерський загін "Надія". Всі учні задіяні у волонтерській діяльності", – зазначила учениця Луцької міської гімназії № 21 Анна-Діана Костромцова.
На обласному форумі учасники ділилися досвідом волонтерської роботи, брали участь у різноманітних психолого-педагогічних практиках.
Учениця Ковельської міської гімназії Діана Герасімова у своєму виступі наголосила, що запорукою успішної діяльності волонтерів є толерантність. "Щоб згуртувати навколо себе людей, донести до них головну ідею волонтерського руху, потрібно бути переконливим, цілеспрямованим, компетентним", – впевнена дівчина.
Важливо, що волонтерські організації шкіл співпрацюють з Волинським обласним відділенням Дитячого Фонду України (голова правління Грінченко О. М.), обласною радою ветеранів (голова Булавін О. О.), волонтерським центром "Пенсіонер" (голова Морохова Г. А.).
Через труднощі в економіці, політиці, соціальній сфері, які переповнюють Україну зараз, звичайно, легше зробити крок назад, розвести руками і сказати: "Нічого не можу вдіяти". Але небайдужі особистості можуть зробити зміни. І не важливо, який у вас рахунок в банку. Важливо те, що у вас серце, наповнене любов'ю, і душа, котра випромінює добро.
Олена ВАЛЬЧУК,
директор Ковельської міської гімназії.
НА ЗНІМКУ: учасники обласного зльоту юних волонтерів загальноосвітніх навчальних закладів Волині.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар