Трапилося так, що я із чоловіком та п'ятьма онуками через відому ситуацію на Донбасі опинилася на Волині — своїй історичній батьківщині. Враховуючи всі можливі варіанти, для проживання обрали Люблинець, який має добре розвинену структуру об'єктів соціальної сфери (загальноосвітня школа, школа мистецтв, будинок культури, поліклініка) тощо. Компактність і зручність цієї структури нас повністю задовольняла, оскільки давала можливість економити кошти й забезпечувати основні потреби дітей.
Люблинецька ЗОШ І-ІІІ ст. стала справжньою рідною домівкою і прихистком для наших онуків. Згуртований колектив вчителів-професіоналів робить все можливе й неможливе для того, щоб наші діти не відчували дефіциту турботи й любові, по-материнськи піклується про них. Велику увагу приділяє школа патріотичному вихованню своїх учнів, що є вкрай актуальним на сьогодні.
Зокрема, культурологічні й патріотичні заходи справили на нас дуже приємне враження і можуть слугувати прикладом для наслідування.
Винуватцями свята "Поезії акорди чарівні" стали сестри-поетеси Олена Прадійчук і Галина Оліферчук, які працюють у школі. У їх поезіях звучить любов до мами, рідної мови, чудової волинської природи, Батьківщини, Творця. Любов постає, власне, не як почуття, а як щось вище, дане від Бога. Архітектоніка творів струнка, рельєфно вибудувана і водночас якась невагома. Вона так і проситься на музику, що підтверджувалося не раз музичним виконанням поезій учнями 8-Б класу (кл. кер. В. О. Гуліта).
Мова віршів образна, барвиста, насичена тропами, серед яких багато персоніфікованих метафор, свіжих, оригінальних прикладкових словосполучень. Все це допомагає олюднити природу і відтворити гармонію внутрішнього і зовнішнього світу героїв.
Цей захід "Поетичної вітальні", підготовлений бібліотекою, пройшов у затишній камерній атмосфері, за участю самих поетес і мав велике пізнавальне культурно-естетичне значення. Зазначу, що майстерне декламування власних поезій авторами значно посилило емоційне тло свята.
Акція "У подарунок воїнові", ініційована учнями 10-го класу (кл. кер. Т. С. Ковальчук), була охоче підтримана всією школою і мала на меті зібрати кошти за домашню випічку на допомогу захисникам Батьківщини. До речі, найбільше коштів зібрав 6-А клас (кл. кер. Н. М. Котик).
Патріотичний захід "Ми — українці, ми — за мир", підготовлений учнями 2-Б класу (кл. кер. А. В. Куць), пройшов на одному подиху, з великим піднесенням і гарною підготовкою. Діти залюбки читали вірші і виконували пісні про рідний край, щасливе дитинство, демонструючи любов до Батьківщини і прагнення миру.
Отже, Люблинецька ЗОШ І-ІІІ ст. є своєрідним осередком культурологічного життя селища, і це життя, треба відзначити, постійно вирує, втілюючись у різноманітні форми його реалізації, надихаючи молоде покоління до громадянської активності, небайдужості і любові до України.
Хочеться щиро подякувати вчительському колективу фахівців і однодумців на чолі з директором школи Галиною Зейко за добре поставлену навчально-виховну й організаційну роботу в школі, спрямовану на формування кращих рис особистості, чуйне та уважне ставлення до підопічних.
Низько схиляю голову перед усіма жителями селища і, в першу чергу, перед вірянами Хресто-Воздвиженського храму та його настоятелем о. Павлом, які допомагають нашій сім'ї вистояти у цей непростий час, постійно опікуючись справами дітей і дорослих.
Без перебільшення можна сказати, що неоціненним скарбом селища є його люди — добрі, щирі, чуйні, щедрі. І я вдячна долі за те, що у важкий період нашого буття ми маємо можливість жити серед них.
Раїса КУЦОВА,
переселенка з Донбасу.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні продовжує сумну статистику підрахунку вимушених переселенців з окупованих територій країни.
Так, за даними організації, станом на 2 лютого свої домівки на Донбасі та в Криму покинули вже 978 482 особи.
2678 переселенців обрали для життя Волинську область. Вони зіткнулися із масою проблем, однак волонтери та благодійники допомагають їм адаптуватися до змін, повідомляє портал Vsemisto.info.
Природно, що основну частину вимушених переселенців складають жителі територій, на яких відбуваються бойові дії, а також районів Донеччини та Луганщини, які контролюють бойовики самопроголошених ДНР та ЛНР. Зокрема, за весь час конфлікту з Донецької області за офіційними даними виїхало 334 618 осіб, з Луганської — 111977.
Найчастіше люди воліють поселятися в сусідніх Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, або ж їдуть до Києва та столичного регіону.
Вл. інф.
Залишити коментар