Днями в Ковельській ЗОШ № 1 педколектив на чолі з директором Тетяною Донюш вшанували вчителя від Бога — Заслуженого вчителя України, нагородженого орденом Трудового Червоного Прапора, вчителя-методиста Валентина Наріжного (на знімку). Колеги запросили гостей звідусіль, щоб закарбувати в історії освіти Волині педагогічний досвід Валентина Миколайовича і створити фільм про його діяльність. У фойє школи колектив оформив стенд "В. М. Наріжний. 50 років натхненної праці".
А розпочинав учитель свою педагогічну діяльність у 1962—1963 навчальному році як студент-практикант педінституту ім. Лесі Українки в Облапській середній школі. Уже тоді було видно (а ми з чоловіком якраз працювали у цій школі), що любить він свою справу, уміє ладити з учнями, з якими часто засиджувався після уроків у фізкабінеті над виготовленням технічних приладів.
Облапську школу Валентин Миколайович згадує з вдячністю. Старт, каже, був взятий правильний, звідти виніс великий багаж знань, бо школа ця кувала кадри високої проби.
А в Ковельській школі № 1 Валентин Наріжний розправив крила і віддався повністю улюбленій роботі. Учився, черпаючи досвід колег-новаторів, і сам навчав, бо був ще позаштатним викладачем на курсах підвищення кваліфікації вчителів при інституті післядипломної освіти у Луцьку.
Сьогодні, в час високих технологій, фізику не можна не знати. Це розуміє Валентин Миколайович, тому й починає кожен урок з того, чим подана учням тема згодиться їм у житті, де можна буде застосувати набуті знання на практиці. Уроки в нього завжди не схожі між собою, і починаються з цікавинки.
З великим зацікавленням йшли вихованці після уроків на заняття технічних гуртків, де виконували дослідницьку і пошукову роботу, виготовляли прилади, які на конкурсах, виставках одержували завжди призові місця, а на всеукраїнському — перше. Творча лабораторія — це дітище Валентина Миколайовича.
Багато теплих слів було сказано в той день про ювіляра, унікальну людину, патріарха освіти, наставника, дослідника, чудового сім'янина, патріота своєї справи і шановану людину.
Виступаючі, а це — ректор Волинського інституту післядипломної освіти Петро Олешко, голова обласної профспілки працівників освіти Інна Дубина, начальник відділу освіти міськвиконкому Віктор Бичковський, директор школи № 1 Тетяна Донюш, колишня учениця, а тепер колега ювіляра Валентина Кулік, вчителі Микола Гаврищук, Олександр Колода, Лідія Єндакова (яка особливо подякувала Валентину Миколайовичу за безвідмовну допомогу), величали людину, яка заслужила, найкращими епітетами, дарували грамоти, подяки, квіти, іменні подарунки.
Хай же Ваша педагогічна нива, шановний Вчителю, і далі щедро врожаїться!
Валентина ОСТАПЧУК,
ветеран педагогічної освіти.
Залишити коментар