З ініціативи міського голови Олега Кіндера на щотижневу нараду з керівниками комунальних підприємств були запрошені голови садівничих масивів, екологи, рятувальники.
Приводом для зустрічі стала напружена ситуація, яка склалася в місті у зв'язку із збільшенням кількості пожеж, що виникають внаслідок неконтрольованого спалювання сухої трави та сміття.
Особливу стурбованість висловлюють рятувальники з початком сезону весняно-польових робіт, коли господарі наводять лад на присадибних та дачних ділянках.
Заступник міського голови Петро Юрчук звернувся до присутніх на нараді голів садівничих масивів з проханням більш активно вести інформаційну роботу серед членів кооперативів та попереджати їх про адміністративну відповідальність, яка тягне за собою штрафи, та шкоду екології й здоров'ю, що завдає спалювання сухої рослинності.
Інформаційно-роз'яснювальна робота проводиться й місцевими рятувальниками.
Заступник начальника Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області Володимир Войтанік наголосив присутнім на тому, що спалювання сухої трави в більшості випадків стає неконтрольованим. Зупинити такі пожежі вкрай важко, і вони призводять до знищення дачних будиночків та загибелі людей.
Володимир Войтанік також зауважив, що, на жаль, значна робота, яку проводять рятувальники серед населення, не дає помітних результатів. Випадки спалювання трави та сміття продовжуються. Ковельчани ще не усвідомлюють, які наслідки можуть бути через необережне поводження з вогнем. Лише за березень у садівничих масивах "Машинобудівник", "Білий налив", "Дружба", "Калина", "Урожай" виникло 11 пожеж, знищено чотири дачні будиночки.
Інспектор Державної екологічної інспекції у Волинській області Володимир Романовський нагадав головам садівничих масивів та керівникам комунальних підприємств міста, що відповідальність за несанкціоновані дії громадян несуть також і вони. Адже відповідають за проведення інформаційно-профілактичної роботи серед населення.
З метою попередження випадків пожеж на торфовищах, у лісах, на дачних та садівничих масивах і в населених пунктах внаслідок спалювання посуші та сміття Ковельський міськрайонний відділ управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області нагадує, що самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах, дачних масивах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.
Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За самовільне спалювання рослинних решток законодавство передбачає адміністративне покарання громадян у вигляді штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Юрій ДІДКОВСЬКИЙ,
начальник відділу з питань цивільного захисту міськвиконкому.
Залишити коментар