В Україні триває четверта хвиля мобілізації. З цього приводу в громадськості Ковельщини виникає чимало запитань щодо її особливостей, ходу проведення та результатів. Нині важливо донести до людей об'єктивну інформацію про основний зміст, хід мобілізації та результати, своєчасно і якісно інформувати суспільство з цих питань.
Особливо актуально це сьогодні, коли агресор намагається за будь-яку ціну шляхом інтенсивного інформаційного впливу на всі верстви українського населення зірвати проведення заходів мобілізації, створити вкрай несприятливі для неї умови.
За словами в. о. військового комісара Ковельського об'єднаного міського військового комісаріату Сергія Гладуна, на сьогодні четверта хвиля мобілізації в нашому районі відбувається в межах запланованих показників. Звичайно, є певні нюанси і особливості у її проведенні в м. Ковелі та окремих населених пунктах району, але в цілому мобілізація йде планово.
Враховані особливості й проблеми минулих хвиль мобілізації, тож у процес її організації та проведення внесено деякі корективи. Це стосується багатьох питань: від внесення змін до законодавчої бази, на основі якої проводиться сама мобілізація, до ресурсного та матеріального її забезпечення. Варто відзначити зростання рівня громадянської свідомості, адже все більше добровольців прагнуть поповнити лави Збройних Сил України та інших військових формувань нашої держави.
Нині важливо, щоб люди зрозуміли, що до війська мають надійти нові люди, щоб замінити тих, хто був мобілізований раніше. Під час демобілізації у період з 18 березня по 1 травня 2015 року підлягають звільненню понад 35 тисяч військовослужбовців по Україні. Це – захисники Батьківщини, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період. Сьогодні жоден громадянин нашої держави не може залишатися осторонь тих подій, які відбуваються на Сході країни. Кожен з нас, більшою чи меншою мірою, повинен внести свою частку у велику справу – відстоювання кордонів нашої країни.
Більше 300 жителів Ковельщини були мобілізовані до лав Українського війська. Всі вони є прикладом для наслідування. Тарас Чапко з Ковеля, будучи пораненим під Слов'янськом, врятував з палаючої машини своїх побратимів. За цей бій Тарас нагороджений орденом "За мужність” ІІІ ступеня.
Житель с. Дубового Олександр Панасюк – молодший сержант Збройних Сил України, учасник АТО, також удостоєний ордена "За мужність". Потрапивши в зону антитерористичної операції з першої хвилі мобілізації, мужньо виконував свій службовий обов'язок, захищаючи нашу державу, її суверенітет.
Поряд з чоловіками незалежність нашої держави виборюють жінки. Саме вони беруть на себе відповідальність за створення нової України і виявляючи високий патріотизм, забезпечують надійний тил у непростий для держави час. Особливої уваги заслуговують жінки – лікарі, медсестри, мобілізовані та добровольці, які рятують поранених бійців.
Гідним прикладом для наслідування є 27-річна Таїсія Криворучко – військовий медик Збройних Сил України, аспірантка Дніпропетровської медичної академії, лікар-невропатолог лікарні селища Голоб, яка була призвана по мобілізації. Нині вона є слухачем курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації Української військово-медичної академії, опісля має вирушити на Схід.
З початком мобілізації поїхала в зону АТО молодий медичний працівник, наша землячка, жителька села Пісочного Інна Федорук. Вона отримала поранення, пройшла важкі фізичні, психологічні та моральні випробування, самовіддано виконавши свій громадянський обов'язок.
Наша країна переживає нелегкі часи, але патріотизм кожного із нас може забезпечити мир в Україні. Спілкуючись з багатьма солдатами, сержантами, офіцерами, які приїздять у відпустки, розумієш, що вони єдині в думці: Україну є кому захищати! Адже захист незалежності та територіальної цілісності рідної держави в усі часи був священним обов'язком справжніх чоловіків.
Вікторія ЛЕВЧУК.
Залишити коментар