Хто ж він, генерал Ватутін?
Шановна редакціє!
Як не дивно, але сьогодні, коли Україна відзначила 24-річчя Незалежності, виявляється, є ще антиукраїнські сили, які хочуть реваншу, прагнуть розсварити людей, затіяти чергову колотнечу. Це має місце і в Ковелі. Окремі особи нехтують вимоги Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки" в частині перейменування вулиць.
В цьому зв'язку на допомогу органам виконавчої влади та місцевого самоврядування Український інститут національної пам'яті підготував список осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації голодоморів та політичних репресій, чиїми іменами названі вулиці в Україні і підлягають в зв'язку з цим перейменуванню. Є тут і прізвище Ватутіна.
З цього приводу прошу опублікувати підготовлені мною матеріали. Я абсолютно абстрагуюся від власних висновків, думок, пропонуючи їх зробити читачам газети, але вірю в те, що вони також будуть щирими, аргументованими, а також повідомляю мешканців міста, що для них і організацій перейменування вулиць буде безкоштовним.
1. Сайт Українського інституту національної пам'яті, який підготував список окремих осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації голодоморів та політичних репресій, чиїми іменами названі вулиці в Україні. Зокрема, в це число увійшов "Ватутін Микола Федорович (1901-1944). Воєначальник, генерал армії (1943), Герой Радянського Союзу (1965, посмертно). Використовував солдат як гарматне м'ясо.
Ватутін кидав сотні людей беззбройними під німецькі танки, особливо на території України. І тільки завдяки "гарматному м'ясу" такі генерали, як Ватутін, вигравали битви. Особливо великих втрат радянські війська зазнали при наступі з Букринського плацдарму у ході битви за Київ 1943 р. (500 тисяч чоловік)".
2. Маловідомим залишається той факт, що на звільнених українських землях в період Другої світової війни діяли польові військкомати, які мобілізували сотні тисяч чоловік, котрі згідно із заявами радянського командування власною кров`ю повинні були "змити ганьбу перебування на окупованій території".
Ось що про це розповідає доктор історичних наук професор Віктор Король (цитую мовою оригіналу):
"Подростков силой забирали на фронт, не спрашивая паспорта… на глаз так называемые полевые военкоматы. Полевые военкоматы работали только на территории Украины.
Ни при освобождении России, ни в Белоруссии, кроме единичных случаев, такой практики не было. Не стоит забывать о том, что набор "чернобушлатников" проводили на Правобережной Украине. По сути, это был геноцид украинского народа, ведь было поголовно истреблено много молодежи, подросшей за годы оккупации. Фактически украинцев объявили изменниками, жившими на оккупированной территории. Хоть они оказались под немцами не по своей воле, их бросили.
В эти структуры полевыех военкоматов в
Залишити коментар