Чарує «Осіннє золото»
Для Університету ІІІ віку 2015 рік – особливий, ювілейний. Десять років тому 4 листопада 2005 року в актовій залі Ковельської міської ради ветеранів війни і праці відбулось надзвичайне дійство не тільки для Ковеля, але й для всієї України – відкриття Університету ІІІ віку, яке ми запозичили в м. Холмі (Польща).
Засновники Університету – Антоніна Комісарук, Софія Сагаль (вона ж і перший ректор). Перші факультети: медичний (А. А. Соболєв), соціально-правовий (В. С. Подолянчук), мистецький (М. П. Батраченко).
Невід’ємною частиною мистецького факультету є ветеранський театр «Осіннє золото», який є окрасою наших творчих зустрічей, святкових заходів та тематичних вечорів.
…Першу виставу, яку я побачила в дитинстві на сцені голобського літнього клубу, була вистава Михайла Старицького «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці». Вона вразила мене і назавжди закарбувалася в моїй пам’яті.
Мріяла поставити виставу в Університеті, але мало вірилось в те, що мені вистачить терпіння повністю написати сценарій, адже ця п’єса досить об’ємна, з великою кількістю персонажів.
Я не дуже поспішала з репетиціями, з постановкою вистави, аж раптом мені, як куратору мистецького факультету, дали завдання: замість концерту до ювілейного закриття академічного навчального року Університету ІІІ віку підготувати виставу «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці».
На репетиції залишилось всього 15 днів, і для нас почалася “лихоманка”. Але, на щастя, вдалося вдало «роздати» ролі. Марусю Чурай прекрасно зіграла Світлана Смітюх (проректор нашого Університету), котра співала своїм високим академічним голосом, танцювала, жила на сцені повним життям своєї героїні.
Талановито вжився в роль Гриця Віктор Оксенюк, який також уповні «розкрився», граючи в інших п’єсах.
Своєю грою зачарувала глядачів Олександра Балюк. Її Степанида, хитра молодиця, співала жартівливі пісні, танцювала, проводила в своїй хаті веселі українські вечорниці.
Не менш вражаюче грали наші актори у спектаклях за творами І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», О. Коломійця «Фараони», О. Пушкіна «Цигани», І. Котляревського «Наталка-Полтавка» та ін.
Моя мрія здійснилась, але скільки б я не писала сценаріїв, скільки б не проводила репетицій, основа всього цього дійства – гра акторів-аматорів.
Завдяки яскравій грі Віктора Оксенюка, Валентини Ваврисюк, Людмили Массалиги, Володимира Ваврисюка, Любові Кравчук, Валентини Кубах, Олександри Балюк, Миколи Філюка, Михайла Вольського, Людмили Філюк, Олександра Оліферчука, Романа Шадури, Віри Чосік, Марії Михайлевської, Тетяни Балецької та інших не скажеш, що наш театр – аматорський.
Артисти ветеранського театру «Осіннє золото» в основному люди поважного віку ( в минулому офіцери, вчителі, лікарі і т. д.), але вони по-справжньому люблять сценічне мистецтво і тому мені, як керівнику, з ними працювати легко, цікаво і приємно.
Марія БАТРАЧЕНКО, куратор мистецького факультету Університету ІІІ віку.
Поясніть, будь ласка!
У вересні 2015 р. у Будинку ветеранів відбулась звітно-виборна конференція Ковельської МГО "Захист дітей війни".
"Діти війни"… Це покоління людей, які пройшли лихоліття війни. Нам зараз 68-88 літ, маємо статус ветеранів праці, трудовий стаж не менше 40-50 років. До нас, “дітей війни”, старість підкралася, не привітавшись, а молодість відходить, не попрощавшись. Сьогодні такий час, що дорогу потрібно відкривати молодим, яким довіряють. Отож, головою МГО "Захист дітей війни" обрали Віру Чосік, заступником – Бориса Трикопу.
"Діти війни" залишилися поза Законом України "Про соціальний захист дітей війни", хоча Закон не був відмінений. Трудно людям. Ми за свою пенсію не можемо забезпечити нормальне харчування і лікування. Та часточка добавки до пенсії "дітям війни" є фактично не пільгою, а лише частковою компенсацією.
"Дітям війни" уже немає коли чекати змін на краще. Більшість із нас, відходить у Вічність, не побачивши правди і справедливості у рідній Україні.
До нас, у Будинок ветеранів, приходять люди зі своїми проблемами. А їх так багато! Ми просимо, зокрема, щоб роз'яснили методику нарахування плати за електропостачання і газопостачання.
Як проходить нарахування проплати за використану електроенергію і газ, де встановлені лічильники?
Показники використаної електроенергії "знімають" 15-16 числа кожного місяця, а з 15 по 30 іде середнє нарахування для оплати. Чому нам треба платити з мізерних пенсій за "накрутку"?
Така сама ситуація і з газом. Для чого встановлювали лічильники?
Поясніть, будь ласка!
За дорученням координаційної ради "Захист дітей війни" –
Олександра БАЛЮК.
Діти хочуть миру
21 вересня відзначався Міжнародний день миру. З цієї нагоди у рамках Всеукраїнської освітньої кампанії «Голуб миру» у Ковелі організовано різного роду заходи, спрямовані на поглиблення розуміння питань миру, серед яких – тематичні зустрічі, лекції, дискусії, перегляди фільмів та їх обговорення, написання листів-привітань та підтримки вимушено переселеним дітям і їх родинам, військовослужбовцям, які були поранені в зоні АТО, та ін.
Вже протягом п’яти років рада старшокласників міста разом з координатором учнівського самоврядування, методистом ПУМу Людмилою Посполітак проводить тематичні акції. Ось і 21 вересня на площі Героїв Майдану учні організували флешмоб, створивши фігуру «Голуб миру».
Як ніколи, це свято актуальне для України, у час, коли проливається кров українських військових. Підтримки потребують не лише вони, але й їхні родини, яким зараз дуже непросто. Тож саме для них було проведено акцію «Допомога дітям, батьки яких перебувають в АТО».
Небайдужі могли долучитись, придбавши благодійний квиток чи просто кинувши кошти у спеціальну скриньку.
Хвилиною мовчання діти вшанували пам’ять усіх Героїв, що загинули під час Революції Гідності та за час проведення бойових дій у зоні АТО. Власний вірш продекламувала голова учнівського самоврядування ЗОШ № 8 Інна Стречен. Солістка Народного художнього колективу студії естрадного співу «Нові таланти» Ангеліна Клекоцюк заспівала патріотичну пісню «Голуб миру».
Підтримали захід з побажаннями миру в Україні заступник міського голови Ігор Прокопів, начальник управління освіти міськвиконкому Віктор Бичковський, методист управління освіти Жанна Колесникова та громадський активіст Анатолій Семенюк.
Генеральна Ансамблея ООН заявила, що цей день буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмови від насильства, запропонувавши усім державам та народам дотримуватися припинення воєнних дій 21 вересня.
Але ми віримо, що для нашої країни не лише цей день стане мирним, і українські діти війни невдовзі побачать чисте небо над головою та забудуть звуки ворожих обстрілів уже дуже швидко.
Галина Ткачук.
Залишити коментар