Скулинське учнівське лісництво – одне з найкращих в Україні. З нього вийшла ціла когорта відомих лісівників, а перший його лісничий Олександр Поліщук навіть захистив кандидатську дисертацію і нині працює у Боярському інституті підвищення кваліфікації працівників лісового господарства.
Цю любов скулинців до лісу зауважила ще Леся Українка, коли гостювала у скулинського дядька Лева, який охороняв тоді віковічні дуби і лісові порядки.
Захисники і охоронці лісових насаджень щороку примножують свої здобутки. Вони висаджують нові дерева, оберігають звірів і птахів, що населяють наші діброви.
В цьому році юні лісівники Скулинської загальноосвітньої школи побували у Києві, де завдяки Волинському еколого-натуралістичному центру взяли участь в загальноукраїнській «зеленій толоці». Вони заклали розсадник деревних культур зразкового типу, посадили пам’ятну ділянку лісу в дендропарку «Юннатівський», а також поновили закладену попередниками шкілку лісовими культурами та екзотичними породами дерев і кущів. Висадили й «нечимненську» калину, про яку так поетично написала Леся Українка в «Лісовій пісні».
Юні лісівники у столиці побували на екскурсіях в музеї Т. Г. Шевченка та музеї хліба, у школі народних ремесел та постійно діючій експозиції акваріумних риб та рослин. Відвідали учні Зимовий сад, дендропарк «Юннатівський» НАНу, Національний ботанічний сад НАН України.
Приємно й те, що скулинські юні лісівники поділилися набутим досвідом роботи. Так, восьмикласник Андрій Цюра, дев’ятикласники Олена Савула, Діана Коваль, Роман Литвин та одинадцятикласниця Марія Кравчик цікаво розповідали, як вони працюють у своєму учнівському лісництві.
При Скулинському лісництві юні мають гарно облаштовану окрему кімнату, де можна ознайомитись із цікавими експонатами. В учнівському лісництві – тридцятеро активних, допитливих юних любителів природи.
А ще кожний хотів розповісти про заказник державного значення «Нечимне», бо ж це – поруч з їх селом, де в дядька Лева гостювала Леся Українка, яка згодом написала свою геніальну драму-феєрію «Лісова пісня». Завдяки їй про Скулинське лісоозер’я тепер знає увесь світ.
На цій зустрічі директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Володимир Вербицький зазначив, що юні лісівники беруть активну участь у широкомасштабних акціях «Ліс для нащадків», «Юннатівський зеленбуд», «Парки – легені міст і сіл», «Майбутнє лісу у твоїх руках».
Відзначено також, що такі зібрання юних лісівників активізують їх участь в боротьбі за збереження нашого довкілля. Ми знаходимо у цьому підтримку й ДП «Ковельське лісове господарство» (директор Володимир Данилюк).
Світлана САВЧЕНКО, керівник шкільного лісництва, вчитель біології Скулинської ЗОШ.
Залишити коментар