7 вересня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї презентовано «Археологічні дослідження в Україні» (АДУ) – щорічне видання Польового комітету Інституту археології НАМ України.
Документознавці-першокурсники Східноєвропейського університету імені Лесі Українки відвідали цей захід і отримали масу позитивних емоцій, а ще – розширили власний кругозір та з користю провели час.
Адже збірник містить інформаційні повідомлення про роботу цікавих археологічних експедицій поточного польового сезону. Видання про дослідження 2011 року вперше структуровано за адміністративно-територіальним поділом України на зразок радянських «Археологических открытий», включає більше 250 повідомлень про археологічні дослідження на теренах України.
Видання багато ілюстроване, інформаційне, за обсягом майже 500 сторінок.
Обкладинка оформлена авторською світлиною Віктора Чухрая «Луцький замок з висоти пташиного лету».
Зацікавили почуті розповіді на презентації про археологічні дослідження на рідній для нас Волині (села – Богушівка, Вишків, Володимир-Волинське городище, Зимне).
Не залишили байдужими нас, слухачів, розповіді і про дослідження України.
Також вражають дослідження і поза межами нашої держави.
Під час презентації виступили автори «волинського» та «рівненського» розділів АДУ-2011: Олексій Златогорський. Сергій Панишко, Віктор Баюк з археологічними дослідженнями на Волині, Михайло Вашета, Борис Ліщук з аналізом досліджень на території західних районів Волинської області. Окрім виступів, ми мали змогу переглянути фільм Володимира Будки «Легенди Попової балки».
Хоча археологія – руйнівний метод дослідження, проте кількість осіб, які захоплюються цією справою, не зменшується. Видання стане в нагоді науковцям, студентам і всім, хто стежить за розвитком сучасної української археологічної науки та за дослідженнями Волині.
Тетяна ГАВРИЛЮК, студентка Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки.
Залишити коментар